Skocz do zawartości
Forum

Ciąża-kwas foliowy, drożdże piwne, problemy żołądkowe i kot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytania jak w temacie.
Planuję ciąże czy zażywanie w ciągu dnia kwasu foliowego i tabletek drożdże piwne (na poprawę skóry, włosów i paznokci 500 mg wysoka zawartość) ze sobą koliduje? czy jak już będę w ciąży to mogę je nadal brać czy nie powinnam? Drugie pytanie - mam problemy z biegunką gdy się stresuję albo mam jakieś spotkanie poza domem lub dalszą podróżą podejrzewam nerwicę bo to siedzi w mojej głowie czyba to jak nie będę mogła stosować loperamidu to co innego? może jest na to jakiś sposób placebo? i ostatnie pytanie mam kota i czytałam o toksoplazmozie, czy grozi mi ta choroba czy zrobić jakieś badania? czytałam że może powodować u dziecka wodogłowie i inne wady, proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość monikaa22

witam kwas foliowy musi byc stosowany przynajmniej do 12 tyg ciazy tabletki piwne nie radzilabym brac wszystko musisz ustalic z lekarzem co do kota rowniez nie tyle wodoglowie co choroby ukladu nerwowego wady plodu itp.dlatego przed planowaniem ciazy udaj sie do specjalisty i radze zazywac juz folik wczesniej bardzo sprzyja przed ciaza i zwieksza szanse na prawidlowy rozwoj plodu

Odnośnik do komentarza
Gość MagdalenaEm88

toksoplazmoza to nie tylko choroba związana z kotami, poczytaj trochę na ten temat, moja znajoma kota nigdy nie miała a wyszła jej toksoplazmoza w ciąży i dziecko urodziło się zdrowe, ale ważne aby lekarz to ocenił, co do kwasu foliowego to jest on bardo istotny już długo przed ciążą więc koniecznie przyjmuj go, najlepiej w formie leku, drożdży piwnych nie stosowałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...