Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu i ból podbrzusza a możliwość zajścia w ciążę


Gość malika25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika2011s

Witam od 2 miesiecy nie mam okresu miałam delikatne plamienie przez 2 dni jestem za granica w niemczech i nie mam jak sprawdzic czy jestem w ciazy bo nie znam jezyka i nie moge sie udac do ginekologa. W moim przypadku wystepuja objawy podobne do tych które pojawiaja sie u kobiety w ciazy. Mam zgage, powiekszony brzuch od jakiegoś czasu, mam ogromny apetyt cały czas bym coś jadła, mam wrazliwa skore denerwoje mnie to jak ktos mnie dotyka a nigdy tak nie miałam. współżyje z meżem praktycznie co drugi dzien ale nie zawsze "kończy we mnie"..Czy moge być w ciaży ??

Odnośnik do komentarza
Gość paulineczka9

od 5 dni nie mam okresu który właśnie powinnam dostać... w tym miesiącu kochałam się z moim chłopakiem ale byliśmy zabezpieczeni... Nie mam żadnych objawów które mogły by sugerować ciążę.. Jedynie mam bóle brzucha takie jak przy okresie.. Więc dlaczego on się spóźnia ??

Odnośnik do komentarza
Gość malika25

Witam.Mam 22lata.Ostatnią miesiączke miałam 11grudnia czyli 11stycznia powinna sie pojawić następna.Nie pojawiła śię okres spóżnia mi się juz 22dni , robilam juz 2testy i obydwa wyszły negatywne.Pierwszy robiłam po 10dniach od terminu w ktorym miala się pojawić miesiączka,a drugi po następnych 10dniach.Moje cykle miaja zwykle 30-32dni. Od kilku dni boli mnie podbrzusze(nie cały czas wszczególności wieczorem),mam wzdęcia i od 2dni podwyższona temperature (37stopni).A i mam od czasu do czasu mdłości ale to raczej bardziej ze stresu tym brakiem okresu,sesja i osobistymi rzeczami.Po za tym żadnych innych objawów. Dodam ze ostatni raz kiedy spoznial mi sie okres tak długo(ponad 3tygodnie) było w tamtym roku we wrześniu. Czasami zdaża się ze sie spożni dzień lub 2 ale bardzo rzadko,zwykle mam regularne cykle. Sama nie wiem co już o tym myśleć.Czy test mówi prawde??czy to są objawy ciąży?? prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Gość malika25

Wiem że może się spożniać z powodu stresu ostatnio mam go badzo dużo. I tak założyłam na początku już miałam taka sytułacje ze mi się spożniał tak długo prawdopodobnie z powodu stresu. Ale poprostu zaniepokoiła mnie ta podwyższona temperatura. Czytałam że to może być objaw ciąży ale też zblizającego sie okresu. Tylko że ja przed okresem raczej nigdy nie odczuwałam jakiegoś skoku temperatury.

Odnośnik do komentarza

Okres może się spóźniać z wielu powodów, ale najczęstszym jest stres. Zastanów się czy niczym się ostatnio nie stresowałaś, być może właśnie ewentualnym zapłodnieniem? Poza tym, masz bardzo regularne miesiączki? Ile masz lat? Wiele kobiet boryka się z problemem nieregularnych miesiączek, gdzie różnice trwania cyklu mogą być liczone w tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli kochacie się bez zabezpieczenia i regularnie, a więc także i w dni płodne to masz dużą szansę na ciążę. Kup w aptece test ciążowy, możesz nawet nabyć taki w drogerii, np. w Rossmanie. Wystarczy sprawdzić w słowniku jak jest "test ciążowy", nie potrzeba do tego specjalnie znajomości języka.

Odnośnik do komentarza
Gość GDYNIA137

ostatnia miesiaczke mialam od 22 do 25 grudnia .22 stycznia robilam 3 testy ciazowe wyszly pozytywnie.po tygodniu robilam nastepny ktory rowniez potwierdzil ciaze ,lecz wczoraj bylam u lekarza ktory zrobil mi test ,wyszedl on negatywny,dzisiaj mam lekkie plamienia .niewiem co mam myslec lekarz w piatek rano chce powtorzyc test .co mi jest jaka moze byc przyczna czy jestem w ciazy ?dodam ze 5 lat temu poronilam.prosze o odp.

Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam 19 lat i mam problem. Moje cykle nigdy nie były i nie są regularne. Zdarzało mi się nawet, że przez miesiąc nie miałam okresu. Tym razem również się spóźnia o jakieś 8-10 dni. Dodam, że kochałam się ze swoim chłopakiem (jakieś 5 dni przed planowanym okresem) ale nie ma możliwości, że mogło dojść do zapłodnienia. Kochamy się zawsze bez zabezpieczenia ale gdy już wie, że mógłby skończyć wtedy zakłada prezerwatywę i na pewno nie pękła. Dodam też, że mój śluz jest normalnie przeźroczysty tylko momentami podchodzi pod biały kolor. Nie mam żadnych objawów ciążowych, wręcz przeciwnie- pobolewa mnie brzuch jak przed okresem. Co więc może mi być ?? Wiem, że najlepiej zrobić test i wybrać się do ginekologa. Ale jednak zanim tam pójdę chciałabym w jakiś sposób mniej więcej wiedzieć co to możne być. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Stosunek bez zabezpieczenia zawsze stwarza ryzyko ciąży, nawet jeśli nie dochodzi do wytrysku, ponieważ czasem plemniki znajdują się również w płynie preejakulacyjnym, który pojawia się na początku stosunku. Jeśli jednak miałaś wtedy dni niepłodne to ryzyko jest zmniejszone.

Odnośnik do komentarza

Witam! mam 21 lat i mały problem.
31 sierpien dostałam ostatnią miesiączke dziś jest juz 27 wrzesien i nadal nic a mój cykl to zazwyczaj 26 dni. 23 wrzesnia robiliśmy to bez zabezpieczenia z chłopakiem ale zaledwie dwa razy był we mnie niestety i 19 też bez zabezpieczenia ale co najgorsze 15 bez zabezpiecznia. strasznie sie boje bo nie chce najgorszego. prosze o pomoc czy ja mogę być w ciąży?? czy powinnam sie już bać. Ostatnio miłam troche stresujący czas w moim życiu straciłam prace co bardzo przeżyłam no i teraz tym sie strasznie denerwuje. wczoraj czyli 26 września odczuwałam bóle ale były chwilowe, krótkie po prawej stronie jajnika. i bolą mnie sutki. to objawy jakie zauwarzyłam

Odnośnik do komentarza

ja mam tez problem,7 miesiecy temu urodzilam dziecko a ostatnio z mezem zrobilismy stosunek przerywany.....okres mi sie spuznia ze 3 dni brzuch pobolewa mnie tak jak na okres..ale jego nie ma...czy ktos mi moze napisac czy to jest to czego sie obawiam ....ciazy

Odnośnik do komentarza

~susu
ja mam tez problem,7 miesiecy temu urodzilam dziecko a ostatnio z mezem zrobilismy stosunek przerywany.....okres mi sie spuznia ze 3 dni brzuch pobolewa mnie tak jak na okres..ale jego nie ma...czy ktos mi moze napisac czy to jest to czego sie obawiam ....ciazy

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną! Po drugie niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych danych określić czy jest Pani w ciąży. Ryzyko takie jednak jak najbardziej istnieje. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Gdyby był negatywny proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli będzie pozytywny, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość daga123456

Dziewczyny ciaza to nie choroba :-) skoro wszystkie sie jej tak boicie to czemu sie nie zabezpieczacie? Istnieja juz spirale tabletki plastry i wiele innych metod aby sex nie konczyl sie ciaza :-) :-) a nastepnie odliczaniem dni od okresu do okresu

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam pewien problem.
W styczniu dostalam okres tak jak zawsze 3 dnia miesiaca.. nic sie z nim nie dzialo. Przebiegl normalnie. Po okesie uprawialam seks z chłopakiem , jestem pewna ze nic sie nie stało, nie było żadnej wpadki.. dzis jest 17 luty.. okresu dalej nie ma.. a brzuch boli tak jak na okres.. w styczniu chorowałam dosc na dlugo.. nie moglam do konca wyleczyc przeziebienia. Czy ty ma jakis wpływ na brak okresu i na to co sie ze mna dzieje.? Jutro mam zamiar zrobic test jesli wyjdzie negatywny .. co to moze znaczyc.? Czy coś złego sie ze mna dzieje? nie wiem czy to wazne ale pare razy okres mi sie juz przesuwał.. tylko to bylo tak dawno ze nie wiem czy warto brac to pod uwage.
Proszę pomóżcie.!!!

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,
Od 7 dni spoźnia mi się miesiączka. Chciałabym dodać, ze przez ostatnie 2 tygodnie bardzo bolą mnie piersi oraz podbrzusze przeważnie w nocy jak sie przebudze odczuwam ból (piersi bolą przy dotyku). temperatura mierzona w pochwie wynosi od 2 dni 37,5 stopnia C. Nie mam żadnych wymiotów czy nudności. zawsze przed okresem podbrzusze mnie bolało i ale nie przez 2 tygodnie tylko 2, 3 dni przed okresem. Czy to moze być ciąża. Boje sie zrobić test (bo ciągle chciałabym zobaczyc 2 kreski na tescie)
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość kitek188

Witam, w grudniu przestałam przyjmować tabletki, pierwszą miesiączkę dostałam po 2 miesiącach 19 lutego br, do tej pory nie mam kolejnej miesiączki, wykluczyłam ciążę, czytałam, że zdarza się tak po długotrwałym zażywaniu hormonów, ja przyjmowałam je przez ponad 5 lat, codziennie wydaje mi się że właśnie dostaję miesiączkę, lecz niestety to tylko bardzo obfity śluz koloru ciemnożółtego, lub nawet brązowawego, jak długo może to jeszcze trwać???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...