Skocz do zawartości
Forum

Planowanie ciąży u 19-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Chciałabym mieć dziecko mam 19 lat może i dla was wydaje się to za wcześnie ale ja naprawdę jestem na to gotowa, razem z chłopakiem dużo o tym rozmawialiśmy planujemy nawet ślub ale jest jeden problem moi rodzice, jak im o tym powiedzieć boję się ich reakcji bo będą mi mówić że jestem za młoda ze może mój facet to jeszcze nie ten jedyny. Błagam miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony podziwiam Cię za odwagę z drugiej całkowicie rozumiem obawy Twoich rodziców. Nie wiem jaką masz sytuację życiową, czy Twój parnter zarabia, czy stac was na wynajęcie opiekunki czy zamierzasz studiować? Podjerzewam, że takie same pytania zadadzą Ci rodzice? Kto was będzie utrzymywał, będziesz się dalej uczyć? Kto sie zajmie dzieckiem? Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza

Ja się już zbliżam do 21 lat, a dla mnie ślub i ewentualne dzieci to baaardzo odległy temat. :)
Uważam, że powinnaś z chłopakiem najpierw się usamodzielnić, odciąć od rodziców, a potem myśleć o ciąży. Dziecko to ogromny wydatek. Czy w tym momencie, bylibyście w stanie utrzymać swoje dziecko? A co z nauką, Waszym wykształceniem?

Odnośnik do komentarza

Witaj.Mnie też się tak wydawało..to nie jest tylko i wyłącznie kwestia finansowa.Musisz też przemyśleć plusy i minusy.Od dwóch lat jestem mama i powiem Ci ze brakuje mi czasów z przed ciąży.Gdy jest już dziecko wspólne romantyczne wieczorki,spanie do 9,wyjścia ze znajomymi sa raczej mało możliwe.Jesteście młodzi i powinniście się sobą jeszcze nacieszyć,spróbować życia tylko we dwójkę a później jeśli dalej będziesz czuła że to czas dzialajcie ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...