Skocz do zawartości
Forum

Problem z akceptacją nieplanowanej ciąży


Gość vicki90

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 5 miesiacu ciazy, ktora byla nieplanowana. mam to szczescie ze facet z ktorym jestem bardzo mnie wspiera i sie cieszy. ja niestety nie umiem sie z tego cieszyc, wiadomosc o ciazy byla szokiem ale myslalam ze z czasem to zaakceptuje-nie umiem:( mnie sama przeraza fakt ze wgl nie interesuje sie tym jak dbac o siebie w ciazy, jak pielegnowac dziecko gdy juz przyjdzie na swiat, przeszkadza mi diametralna zmiana trybu zycia z dosc imprezowego, przeraza mnie mysl o porodzie... poza tym nigdy nie przepadalam za dziecmi i nie mam do nich podejscia... pomozcie bo juz nie wiem co ze soba zrobic, mam wrazenie ze jakas chora pschicznie jestem... wszyscy w okolo sie z tego ciesza tylko nie ja...

Odnośnik do komentarza

Skoro to była ciąża nieplanowana to masz prawo być w szoku. dobrze, że partner Cię wspiera. Czasami taki problem jest wynikiem strachu oto czy się nadaję na matkę, czy się sprawdzę, że moje zycie bedzie takie jak kiedyś czy już będę uwiązana....
Po porodzie bywa różnie, jedne zakochują się w dziecku, inne przezywają koszmar i nie potrafią zaakceptować tego że to ich dziecko. Wtedy są dwa wyjścia jedno to oddanie dziecka do adopcji, albo skorzystać z porad psychologa i jakoś spróbować.
Ogólnie psycholog nawet teraz nie byłby złym pomysłem, może pomógł by Ci zrozumieć i zaakceptować to co się dzieje, aczkolwiek do miłości nic ani nikt Cię nie zmusi.

Odnośnik do komentarza
Gość zielony kapturek777

I tak jesteś w dobrej sytuacji, że Cię facet nie zostawił lecz wspiera. Nie marudź mu bo jeszcze się rozmysli. Taka konsekwencja postępowania.
Dlaczego niechciane dzieci muszą cierpieć bezmyślność rodziców i odczuwać ich nie akceptację już w okresie prenatalnym?! Toż jak się chciało pobzykać i nie wpadać, trza było wydać parę groszy na zabezpieczenie.!
Dbaj o dziecko- ono jest niewinne, już cię kocha i potrzebuje. Imprezy albo jego zdrowie. Znów masz wybór.

Odnośnik do komentarza

Z ty to różnie bywa. Znam przypadek kiedy kobieta po niechcianej i nieplanowanej ciąży nie była wstanie pokochać dziecka. Rozstali się z partnerem, dziecko zostało z nim... Owszem wiele kobiet ma tak, że gdy zobaczą dziecko ,,na żywo" to wybucha u nich instynkt, ale są też takie które nie chcą i już... Zrobisz co będziesz uważała za słuszne, nie bedziesz chciała wychowywać to oddaj partnerowi, zostaw w szpitalu czy oknie życia, możliwości masz wiele...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...