Skocz do zawartości
Forum

Kolejne in vitro po dwóch nieudanych próbach


mgd14

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry. Ja i moj maz staramy sie o dziecko. 22.10.2014 bede miala trzeci raz ivf. Wiem ze zaplodnienie sie uda, bo za kazdym razem tak jest, ale kiedy zbliza sie 8 tydz.niestety sie wszystko konczy. Bardzo mnie zastanawia, ze lekarze nigdy nie dokonali badan hormonalnych, przepisali leki i nic wiecej. Czy to jest normalne? Podawac hormony bez wiedzy jakich moge potrzebowac? Do tego wszystkiego jestem palaczka, za pierwszym razem rzucilam palenie jednego dnia ale kiedy ciaza sie nie udala zaczelam znowu palic, tak samo bylo za drugim razem. Teraz, szczerze mowiac ciezko mi rzucic palenie bo mysle tylko o tym ze miedzy 8 a 10 tyg znowu wszystko sie zakonczy. Nie wiem juz sama co mam robic, nikt nie potrafi mnie zrozumiec. Moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Hej,
ja miałam jedno podejście in vitro. Niestety bez owocne. Staram się o dziecko 3 lata i nie mam już siły na kolejne próby ani tym bardziej in vitro bo dla mnie to był to taki mały prywatny horror. Masa wkłutych igieł, co 2 dni wizyty w szpitalu a najgorsze - pobieranie jajeczek a potem kilka godzin wymiotowania.
Trzymam za Ciebie kciuki i podziwiam.
Ja się juz poddałam..

Odnośnik do komentarza

marcelina11 nie poddawaj sie, tak dlugo musicie probowac az sie uda, a na bank sie uda :) ja juz bede miala 3 probe i po dzisiejszej rozmowie z lekarzem stwierdzam, ze to bedzie to :) jakos tak mam inne nastawienie i juz nie dopuszczam mysli, ze sie nie uda. Zycie jest krotkie i nie moge odejsc z tego swiata nie pozostawiajac potomka ;) jakas czesc mnie musi zostac :)
Moje pierwsze dwa podejscia byly tajemnica, niestety po tym jak sie drugi raz nie udalo, zaczelam rozmawiac z kolezankami. Teraz prawie wszyscy beda wiedzieli, ze znowu probujemy, (musialam zglosic w pracy z jakiego powodu chce wolne) I wiesz co, to nie jest nic "innego" czy "dziwnego" miec invitro, po prostu zycie i wydaje mi sie ze czasami lepiej miec osoby wokol siebie ktore sa swiadome co sie dziejej w Twoim zyciu. Czasami tak lepiej niz zostac samej z mezem w smutku. Wiec tym razem nie robimy z tego tajemnicy. Jak sie uda to bedzie super, a jak nie to kolejny raz bedziemy probowac, jeszcze mam 5 jajeczek :) wiec jakies przetrwa we mnie :)
Trzymam za Was kciuki i glowa do gory. Smialo probujcie dalej. Szkoda zycia na smutki i poddawanie sie, bo jak bedzie za pozno to czasu nie cofniesz :(

Odnośnik do komentarza

Widzisz, ja też o tym nikomu nie mówiłam.
Sami to przeżywamy w zaciszu czterech ścian...
wszyscy mają swoje problemy więc po co mam im dokładać swoich.
W pracy mówiłam, że mam złe wyniki bo mam tarczycę i tak jakoś poszło.
Mi pobrali 10 jajeczek ale żadnego nie można było zamrozić więc cały proces musiałabym przejść od nowa. Czyli igły, igły i scany (tak to się tutaj nazywa, nie wiem jak w Polsce).
My się staramy już prawie 3 lata i naprawdę nie mam już siły;(

Odnośnik do komentarza
Gość Simtere

Uwierz mi, że ktoś kto zdecydowal sie na in vitro, na pewno ma zabiegi inseminacji za soba. Poza tym zabieg jest już o wiele rzadziej zalecany dla niepłodnych par z uwagi na jego niewielką skuteczność.

W sytuacji jeśli kolejne zabiegi in vitro kończone są niepowodzeniem, warto zastanowić sie nad diagnostyką preimplantacyjną, ktora jest opisana na tej stronie:
https://gameta.pl/badania-prenatalne/diagnostyka-preimplatacyjna/
Taka diagnoza genetyczna jest zalecana parom, które chorują lub są nosicielami choroby genetycznej lub mają już dziecko, które cierpi na chorobę genetyczną. bądź jesli kolejne zabiegi kończą sie niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza

Laski, po jednym nieudanym in vitro nie można się poddawać. Znam przypadki par, którym udawało się dopiero za 6 podejściem. Ja mam za sobą trzy, ale walczę dalej i jestem dobrej myśli. To moja druga procedura. Z racji wieku in vitro to ostatnia opcja, jaka mi została, więc się jej trzymam. Wcześniej miałam jedną nieudaną inseminacje, od razu przerzuciłam się na ivf, statystycznie ma lepsze statystyki powodzeń.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź jest prosta. Psycholog. Uwierz mi, nie zawsze miałam takie podejście. Musiałam przepracować w swojej głowie kilka spraw. Po drugim nieudanym podejściu do in vitro chciałam się wycofać, stwierdziłam, że już nie chcę kolejny raz widzieć negatywnego testu ciążowego, ten cały stres bardzo źle mi się udzielał. Moja klinika zaproponowała mi wsparcie psychologiczne. Psycholog z Invicta zadawała mi niezwykle trafne pytania dzięki którym zrozumiałam co jest dla mnie ważne i zmieniłam optykę, ale do niczego mnie nie nakłaniała. Mówiła o zagrożeniach, przepracowała ze mną niepowodzenia. Mówiła, że nikt nie ma prawa wywierać na mnie presji, a decyzje ostatecznie podejmuję ja. Ta siła sprawcza dodała mi skrzydeł i zdecydowałam, że daję z siebie 100%.

Odnośnik do komentarza

Nie poddawaj się, może wreszcie się uda. Leczenie niepłodności to żmudny proces, ale warto o to walczyć. My zdecydowaliśmy się na zabieg in vitro w klinice Artemida w Białymstoku. Słyszeliśmy od jednej pary, że im udało się z pomocą specjalistów z tej kliniki zajść i donosić ciążę do końca. My marzyliśmy o dziecku od dawna. In Vitro było naszym ostatnim ratunkiem i udało się ? Nasz syn ma już miesiąc, jest zdrowy, piękny... jest po prostu idealny! Może i Wam również się uda, wejdź na https://klinika-artemida.pl/ i poczytaj o ich ofercie. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki! Te które się poddały nie traćcie jeszcze nadziei znam przypadki gdzie wszystko siedziało w głowie bariera na "robienie dzieci" ze tak napisze bez emocji bez uczucia, a potem jak odpuścili to bam ciąża i dzidzia piękna ? Łezka zawsze mi się w oku kręci jak takie historie słyszę. Zmianę kliniki dziewczyny rozważałyście? Mi się udało w Parens to była moja druga klinika :) jestem właśnie w 20 tc 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...