Skocz do zawartości
Forum

Badanie Beta HCG


Gość greys

Rekomendowane odpowiedzi

witam robiłam ostatnio badanie beta hcg wynik to beta-HCG <0,100 czy to ozacza brak ciazy ?? czy jak mam to rozumiec ostatnio z parnerem zbizenie miałam 2 r=tygodnei temu a w miedzy czasie miałam chyab okres

Odnośnik do komentarza
Gość oczekująca na wynik

Witam Was serdecznie. Piszę, bo chciałabym sprostować niektóre błędne wypowiedzi (przede wszystkim "beta hcg jest wiarygodna 8 dni po stosunku"). Z racji tego, że czytają takie wypowiedzi osoby zaniepokojone możliwością jak i brakiem ciąży należy podkreślić, że można pokusić się o badanie po wyliczeniu: data stosunku + 5 dni (tyle mogą przetrwać plemniki) + 11 dni (tyle może trwać wędrówka zapłodnionego jajeczka) + 2 dni (tyle potrzebuje zagnieżdżone do produkcji wykrywalnego hcg). Czyli ok 18 dni od stosunku uzyskamy całkowicie wiarygodny wynik, jeśli oczywiście w danym cyklu ryzykowny stosunek był raz. Jak więcej to: patrz wyliczenia :)
Po drugie nie można jednoznacznie odpowiedzieć, że wynik 2 mlU/ml oznacza brak ciąży. Jeśli taki wynik otrzymujemy po jednym badaniu warto poczekać 2-3 dni i zrobić jeszcze jedno w tym samym lab. Jeżeli nie będzie przyrostu to z całą pewnością nie jest to ciąża. Sama jestem w trakcie wyczekiwania czy się udało, czy nie. Czytam i czytam i wyciągam wnioski. Spotkałam się z opisami kobiet, które za szybko zrobiły badanie, wykazało 1,2 mlU/ml, otrzymały odp. że w ciąży nie są, ale po paru dniach hcg wzrosło. Wszystko zależy zatem w którym dniu cyklu się je wykonuje i czy hcg rośnie. Ja z uwagi na moją sytuację (mam zacząć pracę a mąż mnie siłą wziął ;) ) dostaje białej gorączki i ten cykl ciągnie mi się niemiłosiernie. Dziś 22dc, zrobiłam beta hcg - wynik 1,2 mlU/ml. I zła jestem na siebie tylko bo nie minęło nawet 14 dni od owulacji więc na pewno nie jest wiarygodny ;D ale teoria sprawdzona. Za dwa dni powtórzę i wtedy będę miała pewność.
Do wszystkich starających się: cierpliwości (tak, tak i kto to mówi ;) )
Do zamartwiających: powtórzcie betę za parę dni.
Trzymajcie się ciepło :)
I pamiętajcie, nadzieją umiera ostatnia!

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 25810

Hej ja wspolzylam z mężem 7.02 a betę zrobiłam 27.02 mój wynik to 33.66 a wartości są następujące dla poszczególnych miesięcy 4-5 sett 1500-23000
5-6 2400-135300
6-7 10500- 161000
7-8 18000-209000
9-10 42800-219000
10-11 33700-218700
11-12 21800-193200
12-13 20300-166100
13-14 15400-190000
2 trimstre 4500-114400
3 trimeste 3500-80000
Co oznacza mój wynik?
Z góry dziękuję za odp :)

Odnośnik do komentarza
Gość Evelajna

Witam wszystkie Kobietki mam takie dość nurtujące mnie pytanie spóźnia mi się okres jestem już 5 dni po terminie robiłam 4 testy ciążowe na jednym nic nie wyszło a na pozostałych takie bardzo blade kreski wręcz nie widoczne na pierwszy rzut oka w sobotę tj. 22.02 robiłam bete i wyszła 30.92 norma 5 do ginekologa mam na 4.03 co mam o tym myśleć znajoma mówi że to ciąża tylko bardzo wczesna czy to prawda? Proszę o odpowiedź dziękuję z góry ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...