Forum Ciąża i dziecko

Dentysta w ciąży

~Olga_27

~Olga_27

Witam,
mam problem otóż zrobiła mi się dziura w zębie i muszę isć do dentysty jednak moja dentystka odmówiła mi przyjęcia ze względu na to że jestem w ciąży. Czy to coś zmienia? Dziura nie jest duża i nie ma potrzeby podawania znieczulenia

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~srz

~srz

To dziwne, ze twoja dentysta nie chciała ci zablombowac zeba, przeciez w ciazy zeby sie leczy.

~Olga_27

~Olga_27

powiedziała że nie podejmie się tego, bo jak się zestresuje i poronię to będę miała do niej pretensje

kunegunda1983

kunegunda1983

Witam serdecznie,
Ja robiłam zęby do 5 miesiąca ciąży i lekarz nie widział żadnych przeciw skazań, wręcz przeciwnie chętnie je robił zwłaszcza iż lepiej je naprawiać niż doprowadzić do stanu zapalnego który był by bardziej niebezpieczny.
Piszę tak dla innych ponieważ widzę że problem już Pani nie dotyczy.
Pozdrawiam ,

121323 kunegunda1983 Kobieta, 35 lat, Wieliczka
~efwefw

~efwefw

hej, to zalezy od lekarza jeden cie przyjmie a drugi nie :) ja zawsze korzystam z uslug www.addent.pl i musze przyznac, ze nie zmienie tego lekarza na zadnego innego

~Trufla

~Trufla

Ostatnio pytałam się o to mojej stomatolog, poniewaz planuję w niedługim czasie zajść w ciążę. Powiedziała, że leczenie zębów jest zabronione tylko w pierwszym trymestrze, potem można już spokojnie leczyć i nawet ze znieczuleniem (choć trochę innym niż standardowo stosowane) :)

~sonia24

~sonia24

Ja leczę zęby od 10 tygodnia i nie miałam zednych problemów wręcz przeciwnie moja ginekolog kazała mi chodzic do dentysty i wyleczyc wszystkie zęby bo jesli wda się w zęba jakiś stan zapalny może przejsć on na dziecko

~mioj

~mioj

moja znajoma takze miala nakazane, zeby isc do dentysty i te wszystkie zeby wyleczyc :) z tego co mi mowila to chodzi do www.addent.pl