Skocz do zawartości
Forum

Asymetria komór bocznych w mózgu u dziecka


Gość muśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój 3,5 miesięczny synek moim zdaniem rozwija się prawidłowo ale nasz pediatra z uwagi na niedotlenienie przy porodzie wysłała nas na kontrolną wizytę do neurologa. Byliśmy dzisiaj na wizycie i Pani neurolog stwierdziła, że dziecko zbyt mocno zaciska piąstki (chociaż w domu tego nie robi) - w opisie - niewielkie wzmożenie napięcia mięśniowego, poza tym badając ciemiączko stwierdziła że jest zbyt mało zrośnięte, niestety nie podała wartości (mierząc w domu wyszło mi jakieś 3cm x 2,5cm), zaleciła USG, po wykonaniu którego stwierdziła lekką asymetrię komór bocznych (P>L), szczelina pośrodkowa 5 mm. Powiedziała, że norma to 4 mm, a syn ma 5 mm różnicy. Za bardzo nie wiem o co chodzi. Prosiłabym o prostsze wyjaśnienie powyższego. Dodam, że synek przy badaniu USG wiercił się i tak sobie tłumaczę, że może z tego powodu ta różnica. Jestem zdenerwowana tą całą sytuacją, a Pani doktor nic nam nie wyjaśniła jakie mogą być następstwa tej różnicy, gdyż bardzo się spieszyła. Zaleciła kontrolę za trzy miesiące. Dodam, że synek jest bardzo wesołym i energicznym dzieckiem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...