Skocz do zawartości
Forum

Stosunki w dni płodne a prawdopodobne objawy ciąży


Gość Ritkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę doświadczone kobiety. Czy ja mogę być w ciąży? Miesiączka skończyła mi się 29.01, wg kalendarzyka dni płodne przypadają mi od 2.02 do 10.02. kochaliśmy się z mężem 30.01, 1.02, 3,4 i 5.02. Temperatura w pochwie 37,2, obolałe obrzmiałe piersi takie dziwne kłucia w prawym jajniku. Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość gruchaaa

witam, moje pytanie jest takie, kochałam się z chłopakiem do "końca" w niby moje dni płodne obliczenia po ostatnim okresie, mam nieregularne. kochalismy sie cały weekend od piatku do niedzieli. I mam pytanie muszę jechać do ginekologa na badania kontrolne i czy za póltora tygodnia jak bede na badaniu to może coś już być widać ?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Po pierwsze skąd może Pani wiedzieć, że akurat wypadały dni płodne skoro miesiączkujesz nieregularnie. Jeżeli nie prowadzisz obserwacji śluzu czy pomiaru temperatury, to tak naprawdę nie możesz określić czy miałaś dni płodne czy też nie.
Ponadto data stosunku nie zawsze musi być jednoznaczna z datą zapłodnienia- ponieważ plemniki mogą w drogach rodnych kobiety przeżyć do 3 dni.
Co do potwierdzenia ciąży to pęcherzyk ciążowy będzie widoczny na monitorze usg ok.4 tygodnia (licząc od ostatniej miesiączki) - czyli przy regularnych cyklach 28-dniowych ok.2 tygodnie od momentu zapłodnienia.
W Twoim przypadku radziłabym wykonać test ciążowy z moczu po 14 - stu dniach od stosunku lub wykonać badanie krwi na obecność poziomu beta-hcg w surowicy.
Pozdrawiam - Patrycja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...