Forum Chirurgia plastyczna

Rozstępy na piersiach po odchudzaniu

kaska19

kaska19

Mam problem z moimi piersiami. Są nierówne - lewa pierś ma rozmiar 70B, a prawa 80B-75C. Prawa pierś tez bardziej zwisa niż lewa. Nie mogę nosić biustonoszy z fiszbinami, nie mogę ich dobrać i są dla mnie naprawdę bardzo niekomfortowe. Noszę od 2 miesięcy stanik sportowy, ale i on już mnie denerwuje.
Ok. 60-70% obu piersi jest w rozstępach, których wciąż mi przybywa.
Rozstępy zaczęły się pojawiać po mojej diecie, która naprawdę dobra. Nie była to drastyczna dieta. Jadłam dużo owoców, warzyw, produktów bogatych w błonnik, białko itp. Odstawiłam słodycze. Jadłam zdrowo. W 2012 roku ważyłam ok. 58kg, a teraz ważę ok. 51kg. Nie schudłam w przeciągu miesiąca, trochę mi to zajęło, chudłam stopniowo. Przed wagą 58kg ważyłam coś ok.53-55 kg i też nie przybrałam z dnia na dzień tych kilku kilo. Także stopniowo tyłam.
Proszę o podanie przyczyny moich rozstępów, nie mam ich tylko na piersiach, ale także na udach i pupie.
Na piersiah robi się ich coraz więcej.

--

"you suck" - I have about me

104896 kaska19 Kobieta, 25 lat, Zielona Góra

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Myślę, że Twoje rozstępy są efektem wahań hormonalnych. Przyjmujesz może tabletki antykoncepcyjne?

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
~Morelka85

~Morelka85

dokladnie rozstepy mogą powstać w skutek wahań hormonalnych, wahań wagi, może w diecie zabrakło jakiegoś składnika?
A co do piersi to próbowalas wkładać pod mniejszą pierś poduszeczki? Są one dodawane do stanikow? może wyrówna ich wielkość?

~aswe

~aswe

również uważam, że Twoje problemy mogą być związane z hormonami. Bo rzeczywiście nie przytyłaś ani nie schudłaś "nagle" i nawet ta różnica w kilogramach nie jest jakaś drastyczna. Najlepiej zrobisz jak udasz się do lekarza polecam endokrynologa, który zajmuje się właśnie hormonami.
Może poczytać sobie w Internecie co robić przy takiej różnicy w wielkości piersi? np. tutaj pewnie nie jesteś jedyną kobietą z tym problemem. Nie rozumiem jednego pisałaś o 75-80 i o 80 ja zawsze myślałam, ze to jest "pod biustem" czyli nasza szerokość mówiąc bardzo prosto, a jak masz jedną mniejszą to chyba miseczki by to określały? np jedna A druga B? no chyba, ze ja jestem jakaś nie doinformowana :)

~kamaria

~kamaria

Sama mam takie : ( Orientujecie sie do kogo sie zapisać w Krakowie na ich usunięcie?

~fortelle

~fortelle

https://cliniqmed.pl/oferta/cosmelan-peeling-medyczny/

Cliniqmed - powyżej masz kontakt do kliniki. Aktualnie jest to najlepsza klinika medycyny estetycznej. Polecam szczególnie ich peeling medyczny, którego efektami jestem po prostu zachwycona ( zdecydowałam sie jakiś czas temu). Jest polecany dla osób borykających się z
melasmą – przebarwieniami o podłożu hormonalnym,
chloasmą,
plamami soczewicowatymi posłonecznymi,
przebarwieniami pozapalnymi,
przebarwieniami po ciąży,
przebarwieniami związanymi z upływającym czasem,
niezapalnymi zmianami trądzikowymi,
zaburzeniami rogowacenia naskórka,
tendencją do łojotoku,
drobnymi zmarszczki.

~Ramonag

~Ramonag

Na rozstępy polecam laser ipixel. Po ciąży miałam pieronskie rozstępy na udach. Kilka zabiegów i po sprawie. Znowu nisze krótkie spodenki bez wstydu. Robiłam w klinice dr legrand.

~kiniorowa5

~kiniorowa5

Na rozstępy pomoze laser, w zasadzie tylko laser, żadne kremy, balsamy nie będą skuteczne.