Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się blizny?


Gość Michał99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jk...n5

Witam, od pewnego czasu na środku czoła mam czerwony pryszcz/ślad/bliznę(cięzko to określic). Chciałbym się dowiedzieć jak zlikwidować to lub chociaż to zmniejszyć. Bardzo proszę odpowiedź. Najbardziej zależy mi na domowych sposobach,bo wstydzę się iść z tym do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał99

Witam
Jestem 10 dni po zabiegu usunięcia najprawdopodobniej kaszaka. Znajdował się on około 1,5cm pod okiem miał około 1cm. Przed wczoraj byłem u lekarza na kontroli oraz na ściągnięcie opatrunku. Lekarz powiedział że rana dobrze się goi i założył mi 1 mały plaster ściągający.
Czym smarować/okładać ranę/bliznę tak aby został po niej jak najmniejszy ślad i po jakim czasie od zabiegu ?
Zależy mi aby blizna była jak najmniej widoczna lecz nie zamierzam poddawać się następnemu zabiegom. W grę wchodzą tylko metody które mogę stosować w domu.

Odnośnik do komentarza

Mam bliznę po oparzeniu tłumikiem od motocykla jaka jest dobra maść na takie właśnie oparzenia? Blizna jest duża i czerwona bo dopiero co zeszła mi skóra. Proszę o podanie kilku wariantów :) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Gość mtPfWAJsyFWh

Bardzo wkurzyła mnie Renia taka wilkea przyjacif3łka też mi coś ale i tak nie ma szans (-: bardzo bym chciała żeby Artur i Marysia byli razem uwielbiam ich ze względu tylko na nich oglądam ten serial bo najbardziej ich lubie jak grają razem bardzo do siebie pasują Radosz też niczego sobie obaj kandydaci pasują do niej uważam że najważniejsze żeby kogoś wybrała a potem będzie SUPER!!!!!!!!nie moge sie doczekać

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku bardzo sprawdzilo sie polaczenie lasera frakcyjnego z osoczem. Mialem serie 4 zabiegow tego I tego I teraz jest duza roznica. Blizny sie bardzo splycily I sa takie w poziomie skory. Zabiegi robilem w klinice Dr Legrand. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Gość melwina

Taki sam efekt osiągniesz smarując bliznę olejkiem bio-oil a wychodzi o wiele taniej, potrzeba tylko trochę systematyczności i cierpliwości bo smarować trzeba regularnie tak jak zalecają na opakowaniu

Odnośnik do komentarza
Gość Reniapol

Tez usuwałam blizny w dr legrand. Mam fajne efekty, blizny zmniejszyły się o 80% także jestem bardzo zadowolona. Sam zabieg nie jest może przyjemny, potem trochę piecze skóra. Ale warto się przemęczyć dla efektów.

Odnośnik do komentarza
Gość annamarinska

U mnie po plastyce brzucha blizna jest mało widoczna ale wiem, że to różnie u różnych osób. W każdym razie polecam doktora Łątkowskiego z Polanicy Zdrój. Po 2 tygodniach od zabiegu wróciłam do pracy i tylko pas ściągający jeszcze nosiłam przez jakiś czas. Radzę szukać wśród lekarzy najlepszych w Polsce bo grunt to mieć pewność że jest się w zaufanych rękach.

Odnośnik do komentarza
Gość miskaMarzena31

Moja przyjaciółka usuwała blizny za pomocą lasera CO2. Kosztowało ją to ok 300 zł w CZS w Warszawie, więc opłaca się bardzo. Pamiętam jak kupiła maść, którą przepisał jej dermatolog z jakiejś innej kliniki za ok 200 zł to złapała się za głowę, nie muszę chyba pisać, że nie było żadnej poprawy...

Odnośnik do komentarza
Gość Jaska45

Wiadomo że zabiegiem laserowym będzie o wiele szybciej ale też ma jednym się pewnie nie skończy i w sumie to trochę może kosztować, ja też bio oil smarowałam bliznę po oparzeniu i zmniejszyła się sporo więc uważam że warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Gość Kingabuczynska

Ja tez usuwałam blizny powypadkowe laserem CO2. Miałam chyba 10 zabiegów, bo obszar był rozległy, do tego maści w domu i efekty bardzo mnie zadowoliły. Zabiegi robiłam pani chirurg w klinice dr legrand. Polecam

Odnośnik do komentarza

ja usuwałam blizny jakiś czas temu za pomocą lasera neodymowo-jagowego Q-Switch . Wiadomo, że taki zabieg musi być wykonywany pod okiem doświadczonego specjalisty, ja chodziłam do salonu COCO-TIME we Wrocławiu. Zabieg bardzo skuteczny, u mnie widoczność blizn zmalała niemal do 0 :)

Odnośnik do komentarza

Ja również polecam zabieg CO2, działa cuda. 1 września CMD otwiera nową placówkę w Warszawie na Ząbkowskiej, mam nadzieję, że tam również będzie możliwość korzystania z takich zabiegów. Narazie zapisałam się do ginekologa, a nuż zostanę stałą pacjentką :)

Odnośnik do komentarza

warto stosować olejku bio oil na blizny. W moim przypadku smarowałam 3 razy dziennie blizny po wypadku i z czasem zaczęły robić się bledsze, prawie nie widoczne. olejek ma przyjemny zapach więc to jest jego również zaletą, że nie śmierdzi jak te różne specyfiki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...