Forum Chirurgia plastyczna

Wstydliwy problem

~MiLena00

~MiLena00

hej! może wy mi coś poradzicie na mój wstydliwy problem. jestem młodą osobą, zaczęłam chodzić na siłownię, bo wiecie teraz taka moda na bycie fit więc nie chciałam być gorsza. no i zauważyłam, że przy wysiłku nie trzymam moczu. jest to dla mnie wstydliwa sprawa bo wiecie no młoda dziewczyna i popuszcza... macie jakieś rady na to?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Grażka1234

~Grażka1234

Droga,
miałaś takie objawy już wcześniej? Jak długo trenujesz już na siłowni? Może być tak, że poluzowały Ci się mięśnie dna miednicy, które odpowiadają za trzymanie moczu. Jeśli to nic poważnego to ćwiczenia powinny wystarczyć, natomiast jeśli nastąpiła większa zmiana musisz poradzić się specjalisty. By Cię uspokoić mogę powiedzieć, że teraz takie schorzenia usuwa się laserowo i zupełnie nieinwazyjnie, także nie masz się co martwić:)

~Monika196

~Monika196

hm. ćwiczenia mięsni kegla owszem można wspomóc nietrzymanie moczu, ale to jest niestety krótkotrwały efekt... ja się poddałam labioplastyce i powiem szczerze, że naprawdę było warto. ;)

~JoannaKa2

~JoannaKa2

Ale jednak ćwiczenia są chyba bardziej dla wszystkich, bo taki zabieg to nie wiem czy dla wszystkich będzie? Czy się mylę? W sumie nie wiem czy ćwiczeniami uda się koleżance to nietrzymanie moczy wyeliminować skoro to właśnie dzieje się podczas ćwiczeń, więc może sie zdemotywować... A taki zabieg jest bezpieczny?

~Magdalena121

~Magdalena121

Schorzenie nietrzymania moczu można dziś usunąć laserowo w dowolnej klinice np. ginekologii plastycznej. Ja się poddałam temu zabiegowi, mimo, że mam dopiero 22lata, ale to już dłuższa historia. Próbowałam ćwiczeń, ale tak jak ktoś wyżej napisał, był to efekt krótkotrwały i w sumie pomogał tylko na wysiłkowe nietrzymanie moczu, ale na to niekontrolowane już rzadko. Taki zabieg jest naprawdę niegroźny, bardzo szybciutko przebiega i bardzo szybciutko się po nim wraca do formy. :) Myślę, że jest dostępny dla każdego, kto go potrzebuje, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań :)

~zyśka1

~zyśka1

Ja właśnie słyszałam o takim laserowym zabiegu. I nawet zastanawialam się sama nad tym. Chociaż w głowie chodziły mi myśli jak laser może wpłynąć na nietrzymanie moczu. Ale gdzieś znałazłam ofertę kliniki i tam wyczytałam, ze jednak da się. Jest to nieinwazyjna forma leczenia i skuteczna przede wszystkim. @Magdalena121 a gdzie Ty robiłaś swój zabieg? Bo ja się chyba też zdecyduję dla własnego komfortu fizycznego i psychicznego.

~Magdalena121

~Magdalena121

Ja jestem z Zabrza np. i pojechałam na taki zabieg aż do Częstochowy, do kliniki Efecta. Dlaczego? Moja kuzynka robiła tam wcześniej zabieg plastyki pochwy i bardzo poleciła mi akurat ten gabinet :) Jakoś tak jak coś jest sprawdzone przez autentyczną osobę to się łatwiej podejmuje decyzje :) Ale ta była naprawdę dobra. ;)

~MiLena00

~MiLena00

powiem wam, że namówiłyście mnie. i fajnie się składa bo do częstochowy nie mam aż tak daleko więc może umówię się na wizytę i skonsultuję moj problem. myślę, że w klinice efecta najlepiej doradzą mi co zrobić. czas pożegnać się z tym wstydliwym i kłopotliwym problemem! mam już go szczerze dość.

~Bbianka

~Bbianka

Ja z kolei byłam z podobnym problemem w Damianie w Warszawie i pożegnałam ten wstydliwy problem raz na zawsze. Lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia. Teraz mają promocję na pierwszą konsultację po zapisaniu się do newslettera.