Forum Alergia

Suche plamy na ciele a alergia

~iwonaijulka

~iwonaijulka

moje dwuletnie dziecko ma na ciele suche plamki, co to może być, byłam z tym u lekarza i sam nie wiedział, przypisał mi jakieś maści, pomogły, ale plamki znów się pojawiły, czy to może być sucha skóra po zimie, lub alergia na jakieś detergenty

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alergolog Joanna Tylżanowska

alergolog Joanna Tylżanowska

Odpowiedź eksperta

Prawdopodobnie suche plamki są pochodzenia alergicznego. Proponuję udać się do lekarza alergologa, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad, zleci testy alergiczne, które może wskażą przyczynę wysypki u Pani dziecka.

97240 alergolog-joanna-tylzanowska Kobieta, 55 lat, Warszawa
~karolonka krk

~karolonka krk

U mojego dwuletniego dziecka również pojawiały się suche, łuszczące się plamki na całej skórze. Myłam go w produktach przeznaczonych dla skóry atopowej, było troszkę lepiej, ale zmiany nie zniknęły. Po wykonaniu testów okazało się że Tomeczek jest uczulony na kakao i cytrusy. Alergolog poleciła nam wykluczyć alergeny z diety i zacząć podawać latopic. Jesteśmy już 5 miesięcy po kuracji probiotykiem i powoli włączam mu do diety kakao, na razie nic się nie dzieje, skóra nadaj jest gładka.

marlon88

marlon88

Ja ostatnio miałem całe ciało w czerwonych plamach. Doczytałem, że to podobno pokrzywka...miał ktoś ?

Pozdro

100931 marlon88 Mężczyzna, 29 lat, bytom
~magdalenka1987

~magdalenka1987

jesli obawiasz sie, czy to przypadkiem nie alergia skorna, to tu poczytaj sobie jakie sa jej objawy, mnie to rzeczywiscie wyglada raczej na pokrzywke niz alergie, ale jak masz watpliwosci to ew. pojdz do lekarza:)

~grindka

~grindka

też mi się wydaje, że takie suche plamy na ciele, to alergia skórna. oczywiście najlepiej skonsultować to z jakimś dobrym dermatologiem, ale ja tak bym obstawiała. możesz spróbować emulcji atoperal, ja ją używałam u dziecka, bo mała na plecach takie plamki. słabo spała w nocy, ale jak smarowałam to był spokój.

~Aguś 2

~Aguś 2

Suche plamy mam już z sobą, skończyły się kłopoty z suchą skórą. Wszystko za sprawą elodermu, który o nią zadbał i opakowania leku na alergię. Wydawało mi się, że nogi można balsamować dosłownie każdym balsamem, a to ogromny błąd.

~Agraf

~Agraf

Eloderm jest superr dla maluchów, serio. Maja po nim mięciutką skórę i nie ma mowy o podrażnieniach.

~Tessa  3

~Tessa 3

Agraf, mi też się wydaje, że dla małych alergików trzeba szukać produktów aptecznych. Moje dziecko ma alergię sezonową a mimo to zawsze się przygotowujemy na potencjalne objawy skórne. Leki odczulające to podstawa plus wspomniany eloderm do podrażnionej skóry.