Forum Alergia

Jakiego mydła używać, gdy się ma alergię na kosmetyki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Adamek21

Adamek21

Mydło takie jak kropla zdrowia. Mydła z srodkami nawilzajacymi. Ewentualnie biały jelen bo naturalne składniki,ale sciaga skóre. Mydła takich firm jak np. AA. Masa tego

91766 adamek21 Mężczyzna, 55 lat, Gdynia
~Nie bo nie

~Nie bo nie

U mnie biały jelen się sprawdza i nie ściąga skóry, ale to pewnie zależy od skóry. Mi jeszcze odpowiada Dove ale wiem że nie każdemu to pasuje

Trick

Trick

mi swojego czasu pomagały mydła dla niemowląt albo małych dzieci, bo są bezapachowe i niebarwione

91915 trick Kobieta, 35 lat, Mazowickie
~gwiazdka1508

~gwiazdka1508

dobrym sposobem są mydła dla niemowląt, są bardzo delikatne, skoro nie podrażniają wrażliwej skóry dzieci na pewno sprawdzą się też u alergików

alergolog Joanna Tylżanowska

alergolog Joanna Tylżanowska

Odpowiedź eksperta

Apteki obecnie oferują całą gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry alergicznej. Są specjalne serie począwszy od mydeł, żeli, emulsji do kąpieli, kremów i emulsji do nawilżania. Zwykle wspólną cechą tych kosmetyków jest całkowity brak zapachu, gdyż substancje zapachowe zawarte w wielu kosmetykach są między innymi odpowiedzialne za objawy alergii

97240 alergolog-joanna-tylzanowska Kobieta, 54 lata, Warszawa
~mjtano

~mjtano

Naturalne mydło 7 ziół od HB - powinno być zdecydowanie lepiej. Oczywiście - używajcie systematycznie tego samego, jakościowego kosmetyku. On ma ogromne znaczenie. Docelowo po czasie zmiana powinna być duża i zdecydowana. U mnie aktualnie wszystko jest w najlepszym porządku. A jak u was?