Skocz do zawartości
Forum

Leki na alergię


Gość artryb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rosiczka

ja mam sprawdzony latopic, po 3miesiacach regularnego bstosowania widocznie zmniejszyl u mnie objawy alergii, a u mojego malenstwa calkowicie ja wyleczyl, podobno wlasnie probiotyki podawane do2roku zycia moga calkowicie wyeliminowac alergie, pozniej lagodza objawy, podam link do stronki producenta: latopic.pl

Odnośnik do komentarza
Gość liliannaa

u nastolatków latopic też bedzie skuteczny, u znajomej syn byl w wieku dojrzewania kiedy ujawnila mu sie alergia, przez jakies 3-4 miesiace pil latopic, po tym czasie szczerze mowiac nie widzialam u niego juz zadnych oznak alergii, ten lek chyba jest dla wszystkich grup wiekowych

Odnośnik do komentarza

Nie ma jednego dobrego leku na alergię dla wszystkich alergików. Oczywiście, co jakiś czas na rynek wprowadzane są leki przeciwalergiczne nowych generacji, są one zwykle skuteczniejsze od tych starszych. Jednakże trzeba pamiętać, że skuteczność leku to nie wszystko. Dobry lek musi być dobrze tolerowany przez pacjenta, nie dawać objawów niepożądanych ( senność, kołatanie serca, wzrost apetytu ). Są to sprawy bardzo indywidualne, każdy alergik może zareagować na ten sam lek inaczej, mieć lub nie mieć na niego objawów niepożądanych. Na szczęście, obecnie na rynku jest tak dużo specyfików przeciw alergii, że prawie każdemu pacjentowi udaje się dopasować odpowiednie dla niego leczenie.

Odnośnik do komentarza

Też mam problemy alergiczne, jestem uczulona na roztocza mimo iż nie mam w domu dywanów i staram się sprzątać dokładnie zawsze znajdzie się coś co spowoduje u mnie objawy alergii. Jakiś czas temu przypadkowo natknęłam się na herbatkę ziołowa https://www.ichemia.pl/1032,herbatka-ziolowo-owocowa-na-alergie-80g-natura-wita.html zaparzam ją sobie codziennie i od miesiąca nie czułam po sobie że jestem alergikiem.

Odnośnik do komentarza

~klaramul
Też mam problemy alergiczne, jestem uczulona na roztocza mimo iż nie mam w domu dywanów i staram się sprzątać dokładnie zawsze znajdzie się coś co spowoduje u mnie objawy alergii. Jakiś czas temu przypadkowo natknęłam się na herbatkę ziołowa https://www.ichemia.pl/1032,herbatka-ziolowo-owocowa-na-alergie-80g-natura-wita.html zaparzam ją sobie codziennie i od miesiąca nie czułam po sobie że jestem alergikiem.

Nawet nie miałam pojęcia że herbata może być lekiem na alergię. U mnie w domu mąż jest alergikiem więc wiem co to znaczy żyć pod jednym dachem z osobą cierpiącą na alergię. Musze wypróbować tę herbatę z ichemia.

Odnośnik do komentarza

Jesli leki nie do konca okazują się u Was skuteczne, polecam zastanowic sie nad odczulaniem. Szczepionki odczulające, zawierające alergen, podaje się różnymi drogami: jako zastrzyk odczulający, podawany podskórne i śródskórne, doustnie i podjęzykowo oraz w postaci inhalacji. Niektóre szczepionki mają postać wyłącznie podskórną, na przykład alergie na jad owadów żądlących, takich jak pszczoły czy osy. Sama sie zdecydowałam bo jestem uczulona na jad pszczół i bałam sie, ze coś mi sie stanie jak mnie jedna użądli.

Odczulanie wykonywałam w tej przychodni w Warszawie: http://balumed.pl/specjalizacje/alergolog/

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, leki najlepiej będą działać, jeżeli będą odpowiednio dobrane przez alergologa. Od siebie zdecydowanie polecam alergolog Teresę Stelmasiak, ona ma swój gabinet w Lublinie. Chodzę do niej od kilku lat i widzę ogromną różnicę w tym jak mnie prowadzi w porównaniu do mojego poprzedniego alergologa. Ona jest bardzo przyjemna, sympatyczna, a przy tym profesjonalna, zna się na tym, co robi :).

Odnośnik do komentarza

No alergia nie odpuszcza, tym bardziej taka ładna pogoda przyczynia się do tego że tych pyłków lata mnóstwo. Ja pomimo, że przyjmuję leki to jednak nadal ciągam nosem i ciężko mi się spało. Jednak znajoma z pracy z podobnymi problemami poleciła mi do sprawdzenia moskitiery tesa z filtrem przeciw pyłkom o te https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/tesa-moskitiera-antyalergiczna.html sprawdzają się świetnie, bo przynajmniej w domu mogę wypocząć a że teraz praca zdalna to pomimo lata mogę oddychać normalnie :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...