Skocz do zawartości
Forum

Piekąca, czerwona wysypka na ciele


Gość zrezygnowana1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zrezygnowana1

wysypka kotra niewiadomo skad wyszla..przy rozgrzanym ciele piecze jak pokrzywka ,czerwone ogniska a na nich wysypka malusienkie kropeczki suche swiecace jakby luszczace sie ale sa malutkie bardzo. co to moze byc,jak to zwalczyc???swedzii masakrycznie. gdzie sie nei podrapie tam wychodzi wysypka, dzis sprzatalam mieszkanie robilam w plynach i wysuszylo mi chyba skora w zgieciach nadgarstach mi wyszla wysypka. widze ze wychodzi wszedzie,najbardziej w zgieciach pachach pachwinach tam gdzie sie poci,brzuch alleeee.

Odnośnik do komentarza

Przy tych objawach polecam szybkie udanie się do specjalisty dermatologa lub alergologa. Ponieważ swędzące pokrzyki mogą być różnego pochodzenia, należy w pierwszym rzędzie wykluczyć zakaźne tło choroby, np świerzb ( choroba pasożytnicza ). Z kolei może to być wysypka alergiczna, czynnikiem uczulającym, jak wynika z pytania, może być ekspozycja na kurz ( roztocza kurzu domowego ) lub detergenty. Lekarz alergolog w tym przypadku zleci odpowiednie testy, przepisze leki antyhistaminowe, maści łagodzące przykre dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Witam, bardzo proszę o pomoc.

Na początku lipca zeszłego roku uprawiałam seks oralny bez prezerwatywy. Po jakimś tygodniu od tego zdarzenia na moim dekolcie (po prawej stronie) pojawiły się krostki. Myślałam, że to od opalania, bo rzadko się opalam i moja skóra może tego nie lubić.
Przez kilka ostatnich miesięcy wypadają mi włosy w dużej ilości, ale zastanawiam się czy to nie od stresu, bo dużo przeżywałam ostatnio. Wtedy jeszcze nic nie podejrzewałam. W tym roku, jakieś dwa dni temu, znów uprawiałam seks oralny z tym partnerem. Dziś zauważyłam podobne krotki co wtedy. Gdy je zobaczyłam, coś mi zaświtało i przypuszczam, że to kiła.

Bardzo proszę, niech ktoś powie, czy moje obawy są uzasadnione.

monthly_2013_07/kila-po-seksie-oralnym-nawrot-wysypki_945.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...