Skocz do zawartości
Forum

Czerwone i łuszczące się plamy na nogach a alergia na cytrusy


Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem wystapil u mnie juz kilka razy wlasciwie w tym samym czasie tzn koniec zimy poczatek wiosny...
Pierwszym razem mialam to na powiekach,twarzy I szyji,a teraz na dloniach.Za kazdym razem zaczyna sie to tak samo od jakiegos jednego swedzacego punktu,ktorego nie widze I zaczynam go drapac,bo bardzo swedzi I wtedy sie to rozchodzi na wieksze powierzchnie np pierwszym razem zaczela mnie swedziec powieka,byla na niej jakas mala plamka I od niej sie zaczelo.Zaczelam to drapac I to sie rozeszlo i pojawily sie spore czerwone swedzace plamy.Im dluzej je mam i drapie zaczynaja sie luszczyc,a z czasem saczyc sie jakby woda z nich!Bardzo uciazliwe zwlaszcza,ze to na twarzy!
Nastepnym razem zaczelo sie od swedzacego punktu na dloni miedzy palcami i ta sama historia,potem pelno plam na rekach obu tym razem.Dodam,ze swedzenie ogolnie pojawia sie w nocy,na spaniu,rano plamy bledna i mniej swedza...Skora sie znowu luszczy!
Bylam u dermatologa z plamami na twarzy,powiedziala,ze mam zmiany liszajcowate,ktore powstaly prawdopodobnie na skutek nieleczonej alergi,dostalam kilka masci,dosc szybko wtedy zeszlo,ale niestety to wraca.
Tym razem z rekami bylam u alergologa,podejrzewa alergie na kurz lub plesn,ale niestety to rzadko wychodzi w testach.Zrobilam testy naskorne,nic nie wyszlo,potem testy platkowe na plecach tez nic tylko bardzo slabo na nikiel,ale uznane za wynik ujemny,bo za slabo...
Dodam,ze mieszkam w Angli,a tu trudno sie o cokolwiek doprosic i wszystko lekcewaza...Z moich obserwacji podejrzewam,ze moze mam alergie na jakis skladnik w srodkach czystosci lub na citrusy,ale nie wiem naprawde co to moze byc!Juz dostaje krecka,bo uzywam pelno roznych masci,kremow zwykle z parafina ciekla i ciagle sie to utrzymuje,a swedzi strasznie,potem piecze...
Bardzo bym prosila o jakies wskazowki co to moze byc,moze ktos mial cos podobnego?Bo juz rece opadaja:-(
Dolacze 1 fotke,plamy wygladaja cos w tym stylu...

monthly_2013_05/pytanie-o-alergie_801.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość pdbnie na twarze

ja mam co roku takie same plamy na twarzy, takie sam objawy, zaczyna się zawsze na wiosnę albo początek lata, jak jest mocniejsze słońce. brałam antybiotyki , maści i nic nie pomaga. Myślę ze to jest związane ze słońcem, bo jak wystawiłam plecy do opalania to zaatakowało również plecy. ja też szukam osób które poradziły sobie z taką przypadłością.

Odnośnik do komentarza
Gość Alergiczka na ciepło

Mocno swędzące czerwone plamy pojawiają się u mnie co roku na wiosną, gdy zaczyna się robić ciepło na dworzu. Biorę wówczas ogólnodostępne leki typu Alertec i o dziwo bardzo łagodzi swędzenie a plamki są dużo mniejsze i bledsze. Zauważyłam też że gdy już się pojawią cuda działa dawka uderzeniowa ciepła, tj. opalanie. Tego samego dnia jest masakra ale już następnego dnia są bladziutkie i uczulenie znika. Lekarze niestety nic na tę alergię nie potrafią zaradzić ale ponieważ trwa już to tak długo nauczyłam poprzez obserwację radzić sobie sama.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...