Forum Alergia

Czym zastąpić krople do nosa przy alergii na pyłki?

~Aradnna

~Aradnna

Część,
Mam pytanie czym mogę zastąpić krople do nosa, przyjmowane z powodu alergi na pyłki. Dostaję już krwawień z nosa, ale jak nie biorę tych kropli to z kolei się duszę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tabakiera

~Tabakiera

możesz brać zyrtec albo coś podobnego i wapno. Ale cątpię aby udało Ci się je jakoś specjalnie zastąpić, bo akurat katar kiepsko się zwalcza

alergolog Joanna Tylżanowska

alergolog Joanna Tylżanowska

Odpowiedź eksperta

Rzeczywiście, niektórzy pacjenci przyjmujący długo krople przeciwalergiczne do nosa doznają przykrych dolegliwości ze strony śluzówki nosa. Występuje wtedy pieczenie, krwawienie, nadmierna suchość w nosie. Można wtedy poradzić się w aptece farmaceuty, który dobierze środek łagodzący śluzówkę nosa, w postaci maści lub aerozolu. Poza tym warto poprosić lekarza alergologa o zmianę kropli na inne, które być może nie będą wywoływać krwawienia. Z kolei dobrym patentem może okazać się posmarowanie nosa od wewnątrz roztworem witaminy E, a następnie podanie na to kropli.

97240 alergolog-joanna-tylzanowska Kobieta, 55 lat, Warszawa
~Witek_02

~Witek_02

Ja oprócz stosowanych leków zakładam na twarz maskę antyalergiczną Brox. Dobrze się w niej oddycha, jest to maska sportowa i nawet można w niej biegać. Maska zatrzymuje pyłki, a więc ogranicza alergeny i dzięki temu objawy alergii są mniejsze.