Forum Alergia

Alergia na roztocza

~Traszka

~Traszka

Witam,
od pewnego czasu mam dziwne objawy. Po nocy na całym ciele mam takie czerwone plamy. Jakby wysypka ale taka zlana. Czasami mnie to swędzi ale rzadko. W ciągu dnia plamy znikają, są tylko rano, tak jakby robily się w nocy. Ostatnio kolezanka odpowiedziała mi że może to być alergia na roztocza? Czy to może być to? Jak się ich pozbyć, czy musze kupować nowy materac?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Komercha

~Komercha

na pewno musisz wymienić posciel, znaczy uprać ją. Materac też by wypoadało wyprać, a potem oddać do ozonowania to powinno wytłuc roztocza

Sonia

Sonia

mozliw eze to moze byc alergia na roztocza zrob sobie testy alergiczne i wykonaj tez wziewne zobacz tez czy nie masz zbyt silnego proszku do prania i pij wapno - jak przejdzie tzn ze alergia

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 33 lata, Radom
~guest2

~guest2

Żeby to stwierdzić - potrzeba zrobić testy. Internista da Ci skierowanie, ale na specjalistę-alergologa czeka się kilka miesięcy. Chyba że prywatnie...
U mnie pokazało sięże mam alergię m.in. na roztocza. Wykluczona jest wtedy pierzyna, stare materace, stare koce, zakurzone kapy itp. Wystarczy 15 min pod zakurzoną kołderką i już pojawia się dziwne swędzenie. Jeśli się to zaniedba to potem jest coraz gorzej - dochodzi chroniczne kichanie, obrzęki oczu, łzawienie, swędzenie, wysypka. Lepiej podjąć kroki wcześniej i przede wszystkim zapobiegać.

~guest2

~guest2

Aha i jeszcze jedno - generalnie alergia osłabia organizm. A gdy chorujesz albo jesteś mocno zmęczony/a, to jej objawy są silniejsze. Trzeba o siebie dbać, a podczas alergii w szczególności.

~DiDay

~DiDay

no teraz raczej pierzyny nikt nie ma. Musisz często zmieniać pościel, wietrzyć ją i wystawiać na słońce. Do tego od czasu do czasu przetrzep materac, upierz go albo oddaj do czyszczenia. Pościel też czasami warto jest wykrochmalić, raz na jakiś czas bo wysoka temperatura zabija roztocza

Pomocna

Pomocna

teraz podobno wymyslili takie materiały na któtych roztocza się nie roziwjają. Zapytaj w sklepie o pościel dla alergików.

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 36 lat, Kielce
~pylek23

~pylek23

ja w zimie męczę się jeszcze bardziej z roztoczami - często sprzątam, dywany i zasłony od razu do wywalenia do tego zażywam clatrę z bilastyną, jest ok ale chyba bez tabletek w tym sezonie się nie obejdzie..

~malinowa766

~malinowa766

Cześć, sama jestem uczulona na kurz i roztocza, więc dokładnie wiem o czym mówisz. Na pewno w pierwszej kolejności pomyślałabym o zmianie pościeli i porządnym wypraniu rzeczy, które najbardziej gromadzą kurz i roztocza... my nawet ostatnio wyrzuciliśmy stare dywany, kupiliśmy mniejsze nowe tu http://www.topworld.pl/produkty/kolorystyka/dywany-czarne,2,37523, a do tego odsunęliśmy kanapę, która nie była odsuwana od świąt... co tam było to tragedia!

~poli8923

~poli8923

Alergia na roztocza to naprawdę całkiem spory problem, dlatego myślę, że spodoba Ci się taki produkt, jak spray - neutralizator od https://allergoff.pl/ Działa on na kurz, czyli na alergeny, które się w nim znajdują i na roztocza zamieniając je w nielotne cząstki, dzięki czemu nasza reakcja alergiczna nie będzie taka mocna.