Skocz do zawartości
Forum

Wiarygodność testów alergicznych


Gość Max

Rekomendowane odpowiedzi

Czy testy alergiczne w ogóle są wiarygodne, bo ostatnio zrobiłem taki test i wyszło mi uczulenie na sierść kota. W domu mam 2 koty i takiej alergia nie mam. Ale jak wychodzę gdziekolwiek po za dom to dostaje strasznego łzawienia oka. Dlatego zastanawia mnie czy one są wiarygodne?

Odnośnik do komentarza
Gość lopuszka

Jak robiłam testy na alergię to nic nie wykazało ale jak tylko zacznie się ciepło to mam strasznie zatkany nos :( najgorzej to w nocy bo spać nie mogę. Ale po jakimś czasie przechodzi. No chyba że to zatoki a nie alergia?

Odnośnik do komentarza

Wiarygodność testów nie jest stuprocentowa. Trzeba pamiętać, że testy skórne bądź z krwi wykrywają alergię tzw. IgE - zależną, którą posiada ok 50 % osób z objawami alergii. U pozostałej części osób z objawami alergii testy wychodzą ujemnie, po prostu nie bardzo umiemy ją zbadać. Może się zdarzyć, że mamy uczulenie na kota w testach, natomiast nie obserwujemy żadnych objawów, posiadając testowane zwierzątko w domu. Oznacza to, że wytworzyliśmy tolerancję na własnego kota, ale prawdopodobnie zareagujemy alergią po bliższym kontakcie z innymi kotami teraz lub za jakiś czas

Odnośnik do komentarza

Ja nad takimi testami się zastanawiam. Miałam robione testy płatkowe ale głównie składniki chemiczne, gdyż mam ewidentnie alergie kontaktową. Coś tam wyszło i staram się tym alergenów unikać, ale czy istnieje badanie z krwi na czynniki chemiczne? dimeticone czy tego typu? Gdzie mogę takie badanie wykonać? Będę wdzięczna za wskazówki.

Odnośnik do komentarza

U nas tak jest z kotem. Córka niby alergię ma, na własnego sierściucha nie bardzo reaguje, albo reakcja ta jest mało nasilona, ale jak tylko pobędzie u koleżanki, która ma kota, to klękajcie narody...

Zastanawiam się natomiast nad wiarygodnością testów u prawie 2-latka. Tzn wiem, że testów skórnych się jeszcze nie wykonuje, bo dopiero od 4 roku życia z tego co pamiętam, ale jaka jest wiarygodność w przypadku testów z krwi? Czy w ogóle warto?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...