Forum Alergia

Pleśń i grzyb w domu

~Imei

~Imei

Dzień dobry!
Proszę o pomoc. Przeprowadziłam się do mieszkania, gdzie jak później okazało się było zalane i był grzyb. Od początku miałam problemy alergiczne, najpierw skórne a teraz oddechowe, ciągle zatkany nos. Chciałabym zapytać się jakie dokładnie mogę zrobić testy alergiczne? Jak te testy nazywają się? Czy mam najpierw iść do alergologa czy mogę testy zrobić sama?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Roksana Szczepanska

~Roksana Szczepanska

Testy alergiczne będziesz dopiero miała zrobione jak wybierzesz się do alergologa. Ale powiem szczerze, tutaj to najpierw powinnaś pomyśleć o wytępieniu grzyba z domu. Sa specjalne środki odgrzybiające. Wtedy na dobę trzeba wyjśc z domu jeśli się takie środki zastosuje. Oczywiście najlepiej jak te odgrzybianie zrobi ci fachowiec a nie że Ty sama. Udaj się w między czasie do alergologa. Jeśli jesteś uczulona na grzyby i pleśnie to na bank będziesz mieć problemy w miesiącach wrzesień październik, zwłaszcza jak mieszkasz na południu Polski. Tutaj w tym czasie jest bardzo silne pylenie zarodników Alternaria i sa jeszcze jedne, które sa wyjątkowo uciążliwe. Potem oprócz leków pomyśl też o oczyszczaczu powietrza do domu. Ja mam taki z sharpa i jak dla mnie i dla moich dzieci działa zbawiennie https://goodair.pl/sklep/sharp-kc-d60euw/

~inka98074

~inka98074

Zgadzam się z Roksaną - najpierw warto wyeliminować ten czynnik, który może wywoływać reakcje alergiczne w Twoim domu. My jak wynajmowaliśmy z narzeczonym mieszkanie to wykładzina była siedliskiem chyba całych kolonii alergenów... teraz w nowym domu, nie mam żadnych wykładzin, jedynie niewielkie dywany, które możemy łatwo czyścić. Środki ostatnio kupowałam tutaj http://www.topworld.pl/ i póki co wszystko jest ok, ale trzeba całość regularnie czyścić... bez tego ani rusz!

MałgorzataZ

MałgorzataZ

Podstawa to usunąć przyczyny, czyli grzyby i pleśnie z domu, a następnie sprawdzić nie alergie , ale czy są jakieś pleśnie i grzyby w Pani organizmie i je usunąć.
Wówczas objawy alergiczne zniką.
Na pewno warto wzmocnić też mikrobiotę jelitową - dobry probiotyk. I póki co robić sobie inhalacje i przyjmować doustnie olejek z oregano, który ma zabójczy wpływ na grzyby, bakterie.. Plus Kwas kaprylowy.
Po badaniu - polecam znaleźć sprawdzony gabinet biorezonansu- powinna Pani otrzymać naturalne suplementy na wykryte grzyby, pleśnie czy mykotoksyny .
Życzę zdrowia

210286 malgorzataz Kobieta, 60 lat, Białystok