Skocz do zawartości
Forum

Katar alergiczny


Iskra

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam taki problem. przez cały rok mam katar. to już przestaje być śmieszne. Cały czas musze używać kropli do nosa bo inaczej jest kicha, duszę się i nie mogę normalnie oddychać przez nos. Przez takie coś strasznie źle sypiam. Cały czas muszę chodzić z kroplami i tymi cholernymi kroplami. Mam tego dosyć
Byłam na testach, ale one jakoś dziwnie wyszły. Wyszło mi że jestem uczulona na truskawki a przecież jem je odkąd pamiętam i nic mi nie było.To samo z pyłkami, wyszło że jestem uczulona na pyłki topoli, a nic takiego nie ma miejsca. Już nie wiem co robić, stosuję krople od ponad roku ( tak wiem ze powinnam je stosować tylko tydzień, ale co innego mogę zrobić). Czy to możliwe abym miała jakąś utajoną alergię albo nie wiem połączone kilka. Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Tak, to może być przegroda. Ja przez kilka lat oddychałam tylko jedną dziurką w nosie, bo myslałam, że tak ma być, ale w końcu znalazł się kompetentny laryngolog, który wysłał mnie na operację prostowania przegrody nosowej i wiecie co... normalnie super! Normalnie oddycham i teraz już nawet nie wiem jak ja mogłam wczesniej tak się dusić.

Odnośnik do komentarza

Witam, czy może mi ktoś pomóc, przez ostatnie 3 lata mam ciągle lejący się katar, towarzyszy mu sucha skóra na całym ciele, kichanie, kąciki oczu, nos i twarz mnie swędzą, na początku chodziłam do laryngologa ale mi nie pomógł więc posłał mnie do alergologa, u alergologa robiłam różne testy i nic, jestem bez radna, nie mogę normalnie funkcjonować, jedynie jak zażywam lek to kichanie troszkę przechodzi, pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Opisane przez Panią objawy w zasadzie wskazują na to, że ich przyczynę stanowi alergia. Nie opisała Pani jednak jaką diagnostykę dokładnie miała Pani wykonaną. Od tego zależy bowiem dalsze postępowanie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbada Panią, zbierze wywiad oraz zleci badania dodatkowe. Następnie ponownie powinna skierować się Pani do alergologa.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam testy, wyszło że mam uczulenie na kurz. Dodatkowo pojawiła się wysypka, bardzo swędząca. Po podrapaniu się tworzy się duży bąbel. Alergolog dał mi maść na sterydach i teraz moje pytanie czy miejsca posmarowane tą maścią mogę wystawiać na słońce czy lepiej je osłaniać. Niestety na ulotce nic nie ma napisane.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie powinnaś unikać przebywania na słońcu po zastosowaniu maści sterydowej. Jeżeli jednak nie będziesz wyjeżdżać na wakacje do ciepłych krajów nie musisz zachowywać szczególnej ostrożności i okrywać się całkowicie. Obecnie operacja słoneczna nie jest już tak silna i nie powinno dochodzić do reakcji fototoksycznych.

Odnośnik do komentarza

~pomarancza1988
jak poradzić sobie z katarem alergicznym

Aby doraźnie poradzić sobie z katarem alergicznym, należy wziąć odpowiednie leki. Podstawowe środki to leki antyhistaminowe, przyjmowane doustnie 1 raz na dobę, w postaci tabletek lub syropów dla dzieci. Jeżeli tabletki nie wystarczają, alergolog zwykle wypisuje na receptę aerosol do nosa, który znacznie zwiększa skuteczność leczenia. Czasem, jeśli katar alergiczny jest wynikiem alergii na roztocza kurzu domowego, wystarczy bardziej zadbać o czystość w domu, usunąć dywany, wykładziny z podłóg, często zmieniać pościel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...