Skocz do zawartości
Forum

Alergia, a węzły chłonne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Jestem alergikiem, obecnie 31 lat. Od 6 roku życia zmagam się z tą chorobą. Pierwsze testy wykazały uczulenie na trawy, drzewa, krzewy, kurz domowy, roztocza, sierść kota, psa itp. Najbardziej uczulały jedna trawy, brzoza, olcha, leszczyna. Nie miałem jednak alergii pokarmowej, normalnie mogłem spożywać pokarmy (nawet te, które krzyżowo reagują). I tak mijały kolejne lata, przyjmowanie szczepionek. W wieku 19 lat skończyłem odczulanie, od tej pory praktycznie nie byłem pod opieką żadnej poradni alergologicznej. Z każdym kolejnym rokiem objawy zaczynały się jednak nasilać. Doraźnie brałem Allertec, Loratan lub podobne im preparaty. Od kilku lat zmagam się również z alergią pokarmową. Nie jem jabłek, gruszek, wiśni, czereśni, marchwi, pietruszki, selera, orzechów (wszystkie poza włoskimi), migdałów, papryki. Czasami zdarza się, że nawet pomidor, truskawka, czy banan wywołują u mnie swędzenie w jamie ustnej. Wtedy szybko biorę Zyx i przechodzi. Dodatkowo skrobia ziemniaczana podrażnia dłonie, muszę obierać ziemniaki w rękawiczkach gumowych. Koszenie trawy również nie należy do przyjemnych. Po każdym moje ręce wyglądają jak przy ospie. Wystarczy delikatne ukłucie jakiegoś iglaka, czy nacięcie trawą i zaczyna się drapanie. Ślady znikają po kilku godzinach. Czasami swędzi mnie skóra, szczególnie głowy (jest bardzo sucha, można na niej rysować, po przejechaniu paznokciem zostają przez chwilę białe pręgi, które po chwili zmieniają się w czerwone ślady). Smarowanie balsamami dla alergików pomaga, jednak w upalne dni nie jest to dobre rozwiązanie (wszystko się klei do ubrań). W tym roku byłem u alergologa, zrobiłem testy.
Histamina: 4/5/20, Trawy: 7/9+pp, Żyto: 6/12+pp, Bylica pospolita: 5/6/30, Brzoza: 5/5/25, Olcha: 5/6/25, Leszczyna: 5/8/30, Roztocza D.farine: 4/4/12, Roztocza d. pteronyssinus: 4/5/30, Pleśnie Alternaria: 4/5/25. Spirometria wyszła okej. Pani stwierdziła jednak, że ostatnie odczulanie było 11 lat temu i w tej chwili nie może mnie odczulać? (dlaczego? nie odpowiedziała ).

Dodatkowo, codziennie z samego rana zatkany nos, wydalanie dużej ilości gęstego, bezbarwnego śluzu. Cały czas spływająca do gardła bezbarwna wydzielina. Zapewne z zatok. Czy możliwe że od alergii? W dzieciństwie miałem zdiagnozowaną pyłkowicę.

Dodatkowo mam powiększone (?) / wyczuwalne węzły chłonne na szyi (łącznie ok. 6szt, w tym jeden na łączeniu dołu obojczykowego i podstawy szyi). Dwa największe mają rozmiary 9.1 x 4.9mm, 10.2 x 5.2mm. Reszta do 5mm (ten obok obojczyka też). Wszystkie wyczuwalne, ruchome, nie bolą. Czasami zmieniają swoją wielkość (robią się troszkę mniejsze). Żadnych dodatkowych objawów wskazujących na poważną chorobę nie mam. Czy alergia może powodować powiększenie się węzłów chłonnych? Czy ktoś z Was tak ma?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...