Forum Alergia

Czy mimo alergii na koty i psy można kupić inne zwierzę?

~a...l

~a...l

Czy jeśli mam alergię na kota i psa, ale nie mam żadnych objawów alergii to mogę sobie kupić jakiegoś zwierzaka, np. chomika?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~izaaa96

~izaaa96

Myśle ,że można kupić inne zwierzątko ale trzeba być bardzo uważnym i sprawdzić wcześniej czy na pewno nie jest się uczulonym ( żeby nie trzeba było się go potem pozbywać :( . Z własnego doświadczenia wiem ,że to że jest się uczulonym na jedno zwierze nie koniecznie wiąże się z tym że będzie się uczulonym na inne , jestem uczulona na kota i królika ale od wielu lat jestem szczęśliwą właścicielką psa i nic mi nie jest :)

~marsjaanka

~marsjaanka

Skoro nie masz objawów to w sumie nie ma problemu ;), możesz sobie zrobić ukierunkowane testy albo znajdź kogoś kto ma interesujące Cię zwierzątko i sprawdź czy Cię nie uczula, ja tak robiłam jak szukałam zwierzaka dla siebie, ale i tak brałam na każdą taką wizytę ze sobą hitaxę fast w razie jaky mnie mocno katar męczył, jestem posiadaczką świnki morskiej i żyje nam sie dobrze :) uczulenia na nią nie mam

Julkatan

Julkatan

Najlepiej udaj się z tym do alergologa - na odetchnij spokojnie masz profesjonalny spis gabinetów. Zapytasz i będziesz wiedzieć :D

192290 julkatan Mężczyzna, 23 lata, Katowice