Forum Alergia

Czy mimo alergii na koty i psy można kupić inne zwierzę?

~a...l

~a...l

Czy jeśli mam alergię na kota i psa, ale nie mam żadnych objawów alergii to mogę sobie kupić jakiegoś zwierzaka, np. chomika?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~izaaa96

~izaaa96

Myśle ,że można kupić inne zwierzątko ale trzeba być bardzo uważnym i sprawdzić wcześniej czy na pewno nie jest się uczulonym ( żeby nie trzeba było się go potem pozbywać :( . Z własnego doświadczenia wiem ,że to że jest się uczulonym na jedno zwierze nie koniecznie wiąże się z tym że będzie się uczulonym na inne , jestem uczulona na kota i królika ale od wielu lat jestem szczęśliwą właścicielką psa i nic mi nie jest :)

~marsjaanka

~marsjaanka

Skoro nie masz objawów to w sumie nie ma problemu ;), możesz sobie zrobić ukierunkowane testy albo znajdź kogoś kto ma interesujące Cię zwierzątko i sprawdź czy Cię nie uczula, ja tak robiłam jak szukałam zwierzaka dla siebie, ale i tak brałam na każdą taką wizytę ze sobą hitaxę fast w razie jaky mnie mocno katar męczył, jestem posiadaczką świnki morskiej i żyje nam sie dobrze :) uczulenia na nią nie mam

Julkatan

Julkatan

Najlepiej udaj się z tym do alergologa - na odetchnij spokojnie masz profesjonalny spis gabinetów. Zapytasz i będziesz wiedzieć :D

192290 julkatan Mężczyzna, 24 lata, Katowice
~rennatta

~rennatta

Mój Alergolog z Damiana niestety już na pierwszej wizycie powiedział, że powinnam trzymać się z daleka od kociaków, nie zmartwiło mnie to, bo się ich boję i nie wyobrażam sobie mieć kota w domu ale współczuj,ę tym, którzy mają uczulenie na swoje zwierzaki :(

~ja_anika33

~ja_anika33

Ja na przykład nie miałam uczulenia na kota (a w domu zawsze był kot, czasem nawet dwa na raz) dopóki nie zrobiłam testów. Z kotem spałam, nie powodowało to u mnie żadnych alergii. Dopiero jak wyprowadziłam się z domu i "wyjałowiłam" sobie otoczenie, to okazało się, że ta alergia to tak serio i za każdym razem jak przyjeżdżałam do domu to kichałam, płakałam, drapałam się, ale kota z łóżka nie wyrzuciłam haha! Mieszkałam później w jednym pomieszczeniu z fretką, miałam też szczury - na wszystko uczulenie wziewne, sterydy, ale zwierzaków się z domu nie pozbyłam. No nie miałam serca, a to przecież zupełnie inny rodzaj sierści. Aktualnie jestem bezzwierzęca, ale z poglębioną alergią wziewną, więc pościel z alsos.pl antyalergiczna jest u mnie w domu standerdem; odkurzacz wodny no i wycieranie kurzu co 3 dni i daję radę. Myślimy nad zakupem psa na nowe mieszkanie. Jak jeżdże do znajomych z psem to nie ma u mnie żadnej reakcji, wiec może ta misja się powiedzie :)) Pozdrawiam!

~eliza611

~eliza611

~ja_anika33
Ja na przykład nie miałam uczulenia na kota (a w domu zawsze był kot, czasem nawet dwa na raz) dopóki nie zrobiłam testów. Z kotem spałam, nie powodowało to u mnie żadnych alergii. Dopiero jak wyprowadziłam się z domu i "wyjałowiłam" sobie otoczenie, to okazało się, że ta alergia to tak serio i za każdym razem jak przyjeżdżałam do domu to kichałam, płakałam, drapałam się, ale kota z łóżka nie wyrzuciłam haha! Mieszkałam później w jednym pomieszczeniu z fretką, miałam też szczury - na wszystko uczulenie wziewne, sterydy, ale zwierzaków się z domu nie pozbyłam. No nie miałam serca, a to przecież zupełnie inny rodzaj sierści. Aktualnie jestem bezzwierzęca, ale z poglębioną alergią wziewną, więc pościel z alsos.pl antyalergiczna jest u mnie w domu standerdem; odkurzacz wodny no i wycieranie kurzu co 3 dni i daję radę. Myślimy nad zakupem psa na nowe mieszkanie. Jak jeżdże do znajomych z psem to nie ma u mnie żadnej reakcji, wiec może ta misja się powiedzie :)) Pozdrawiam!

Podobnie. Tyle, że ja u dziadków mam całe zoo, ale co poradzę, jak kociak chce mi spać na kolanach, przecież nie wyrzucę! Ale też mój pokój u nich jest właśnie z pościelą i jest zamnięty, żeby chociaż tam nie wchodziła ta cała futrzana miłość.