Forum Alergia

ozonowanie na roztocza

~adi1879

~adi1879

Witam, czy ktoś już próbował pozbycia się alergenów i roztoczy poprzez ozonowanie?

Na Olx jest ogłoszenie, że generator ozonu 7g/h można już wynająć za 50 zł/7dni.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

witek19

witek19

oczywiscie ,ze odpowiednie stezenie w krotkim czasie zniszczy wszystkie czynniki chorobotworcze,ale musi byc to wykonane przez profesjonalistow z odpowiednim sprzetem .ozonator 7g to stanowczo za malo,ponadto nie polecam robienia tego zabiegu samemu ,bo moze byc potrzebna maska gdyz skutecznie duze stezenia ozonu sa niebezpieczne i tylko fachowe firmy potrafia wyliczyc jakie jest potzrebne stezenie ozonu i w jakim czasie dla danej kubatury pomieszczenia,zeby zabieg byl skuteczny i bezpieczny.ozon to najlepszy srodek znany w tej chwili ,ale laikom nie radze sie tym bawic

186605 witek19 Mężczyzna, 58 lat, edynburg
~RED POINT

~RED POINT

WITAM SERDECZNIE ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMOWCĄ

OZONOWANIE JEST NAJSKUTECZNIEJSZA METODA WALKI Z ROZTOCZAMI,ALERGENAMI,WIRUSAMI,BAKTERIAMI, DODATKOWO DANE POMIESZCZENIE ZOSTANIE PODDANE ZABIEGOWI DEZODORYZACJI
NA WŁASNA RĘKĘ TO POLECAM SAM JONIZATOR A NIE WYPOŻYCZANIE GENERATORA OZONU O WYDAJNOŚCI 7G/H.
1 PYTANIE JAK DANA OSOBA ZMIERZY STĘŻENIE OZONU W POMIESZCZENIU CZY SPADŁO DO MINIMUM
0 PPM?
2.JAK DANA OSOBA WEJDZIE DO POMIESZCZENIE ŻEBY PRZEWIETRZYĆ DANY OBIEKT ? BO PRZECIEŻ POTRZEBNA JEST DO TEGO MASKA Z POCHŁANIACZ WIELOGAZOWYMI.

~aniaaaaaaaaa

~aniaaaaaaaaa

U nas w domu była ekipa ozonująca Airozone. Nie było problemu z mierzeniem parametrów. Musieliśmy tylko wyjść z domu na dwie godziny.

~WoodyKnows

~WoodyKnows

Jako uzupełnienie dla ozonowania polecamy nasze filtry do nosa, które skutecznie blokują wdychanie zarówno roztoczy kurzu domowego, jak i innych alergenów wziewnych. Do stosowania przez cały rok, zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

~kasiakatarzyna09

~kasiakatarzyna09

U mnie też byli z airozone, polecam bo szybko i sprawnie poszło

~Kimmm

~Kimmm

Widzę, że polecacie ozonowanie.. ja też się nad nim zastanawiam. Na razie staraliśmy się wprowadzić pewne zasady sprzątania i odkurzania, kupilismy filtry hepa które nam polecono z pureventfilters, ale oprócz tego zastanawiam się nad innymi metodami.

stapka18

stapka18

~aniaaaaaaaaa
U nas w domu była ekipa ozonująca Airozone. Nie było problemu z mierzeniem parametrów. Musieliśmy tylko wyjść z domu na dwie godziny.

Zastanawiam się nad przeprowadzeniem ozonowania u siebie w domu i zainteresowała mnie firma Airozone. Mogłabym prosić o informację, ile kosztuje taki zabieg wykonany w mieszkaniu?

182779 stapka18 Kobieta, 28 lat, Warszawa
~primaveraaaa9

~primaveraaaa9

stapka18
~aniaaaaaaaaa

Zastanawiam się nad przeprowadzeniem ozonowania u siebie w domu i zainteresowała mnie firma Airozone. Mogłabym prosić o informację, ile kosztuje taki zabieg wykonany w mieszkaniu?

Polecam zajrzeć na stronę Airozone, mają cennik podany. Mieszkanie to będzie około 300zł, ale zależy, najlepiej umówić się z nimi i dogadać. Jak dla mnie to cena adekwatna, bo efekty są dobre :)

~kaja12357

~kaja12357

W sprawie doboru odpowiedniego generatora warto udać się do firmy Bitom. Ich priorytetem jest wysoka jakość produktów przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny dla klienta. Warto do nich zajrzeć.

~andzia90

~andzia90

U mnie też było ozonowanie. Na alergię super pomaga, w domu jak jestem nie potrzebuję leków nawet brać :) zastanawiałam się początkowo nad ozonatorem, żeby kupić nawet, ale w końcu stwierdziłam, że spróbuję w ogóle jak to działa i wynajęłam ekipę z airozone. Jestem zadowolona i na pewno będę powtarzać :)

~Michalinakalina

~Michalinakalina

Moja rodzina sobie poradziła i teraz żadna alergia nam nie jest straszna. Nie pamiętam jak się nazywał ten ebook, ale był dostępny na stronie Lekarzpomaga.pl, w dodatku za darmo. Warto przeczytać, żeby zrozumieć pochodzenie objawów i załagodzić je.

~jack.zux

~jack.zux

Skuteczne ozonowanie pościeli jest bardzo ważne i proste. Wystarczy tani ozonator(kosztuje 100-200zł) o wydajności ok. 5 litrów/min i grubszy duży worek na śmieci ok. 120l. Wkładamy poduszki i kołdry do worka i za pomocą odkurzacza dokładnie wysysamy powietrze. (Aż się zdziwicie, jaki fajny jest efekt! ). Następnie wkładamy rurkę ozonatora i wdmuchujemy ozon do worka i wypełniamy ozonem. Cała operacja trwa około 30 minut w zależności od wydajności ozonatora. Szczelnie zawiązujemy worek na parę godzin. Efekt murowany. Materac dokładnie odkurzamy, a poszewki pierzemy w wysokiej temperaturze.Oczywiście prześcieradła muszą być dobrze dopasowane do materacy i trzeba je często zmieniać co 3-4 dni. Ozonowanie trzeba przeprowadzać raz na miesiąc.

~kloss

~kloss

Ja również korzystałam z oferty sklepu Bitom. Kupiłam generator przelotowy i jestem bardzo zadowolona. Znakomicie spełnia swoją funkcję. Służą w razie potrzeby fachowym doradztwem.

~Michallla

~Michallla wpis edytowany

Zgadzam się co do wcześniejszych wpisów by takie usługi wykonywała profesjonalna firma. Padło wcześniej stwierdzenie, że 7g/h ozonu to zdecydowanie za mało na roztocza i bakterie i jest to całkowicie MYLNE stwierdzenie, gdzie jakieś szczegóły? jakie pomieszczenie? jaki czas ozonowania? jakie warunki? 7g/h ozonu to już wystarczająca dawka, Jako biocyd, ozon działa podobnie do chloru i jest stosowany w podobny sposób. Ozon dezynfekuje poprzez bezpośrednie utlenianie i niszczenie ściany komórkowej mikroorganizmu, powodując wyciekanie składników komórkowych poza komórkę dzięki czemu skutecznie niszczy mikroorganizmy.
Stężenie ozonu musi być dostosowane do wielkości pomieszczenia i odpowiednio dobrany czasu ozonowania.

Przykładowo do pomieszczenia 35 m2, ozonowanie generatorem 10g/h przez 3 godziny z kontr wentylatorem i zmienną pozycją generatora co 30 minut, jest bezpieczne i co najważniejsze skuteczne na tak małe organizmy jak roztocza wirusy czy bakterie.
Polecam stronę Usun-Odor tam dowiesz się więcej.
Ozonowanie Warszawa