Skocz do zawartości
Forum

Uczulenie na przeciwzapalne leki niesteroidowe a góry wysokie


Gość 13adam122

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 13adam122

Mamy w planach z dziewczyna spędzić nocleg w schronisku na wulkanie Teide (na wys. 3200 metrow n.p.m.) by rano udać się na szczyt (3700 metrow) i zobaczyć wschód słońca.

Jedyne co mnie niepokoi to choroba wysokościowa i dolegliwość na którą cierpi dziewczyna - uczulenie na przeciwzapalne leki niesteroidowe, których spożycie może powodować wstrząs anafilaktyczny.
Czy jest możliwe aby dopadła ktoregos z nas na tej wysokości przez 1 noc? Jeżeli tak to nie będzie można jej podać leków typu aspirina, panadol, które łagodzą ból głowy. Niepokoi mnie również to że chroba wysokościowa powoduje najpierw wzrost ciśnienia krwi a później spadek - a spadek cisnienia występuje rownież jak jest wstrząs... nie wiem czy jest miedzy tym jakaś zależność?
Niestety nie mamy żadnego doświadczenia w tych sprawach i nigdy chyba nie byliśmy wcześniej tak wysoko (nie licząc jednego razu - ja bylem kiedyś już na Teide kolejką - pamietam, że miałem zawroty głowy i mdłości po wyjechaniu ale ustąpiło po 15 minutach i później już bez problemu spacerowałem z 40 minut blisko szczytu). Martwi mnie również fakt że jednej nocy nocować się będzie w hotelu na poziomie 10 m n.p.m. po czym kolejnej ponad 3 km wyżej - czy to nie będzie szok dla organizmu?

Bardzo chcemy zobaczyć wschód słońca tam, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, stąd moje obawy. Co robić w sytuacji gdyby coś zaczęło się dziać złego w nocy?
Chciałbym uniknąć paniki - na stronie schroniska jest napisane że jak wystąpią objawy choroby wysokościowej trzeba rozpocząć schodzenie natychmiast.. jak rozpoznać czy zwykły ból głowy jest takim objawem czy nie?
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...