Forum Alergia

Pokrzywka i leczenie Telfexo ( duże dawki)

mayk

mayk

Od tygodnia mam pokrzywkę, nigdy nie miałem żadnego uczulenia. Nagle wystąpiła pokrzywka na dłoniach, karku, ramionach twarzy. Miałem spuchniętą raz jedną a raz drugą wargę, powieki. Pokrzywka pojawia się w tych miejscach, najczęściej jednak na karku, we włosach na głowie, twarzy, rękach. Lekarz zalecił mi Telfexo 180 mg 4 x dziennie !!!, biorę ale nie ma w sumie polepszenia. Jka podczas spuchniętej wargi wziąłem steryd ( dexaven) pomogło na dwa dni. Jak to dalej leczyć ?. Co może być przyczyną, nie stosuje żadnej nowej chemii, jedzenie takie samo.

172079 mayk Mężczyzna, 60 lat, Opolskie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mayk

mayk

Czy naprawdę nikt nie miał takiego zalecenia stosowania leku. Może znajdzie się specjalista i odpowie na to pytanie. U zyskanie odpowiedzi na tym forum graniczy z cudem. Chyba już szybciej można się dostać do specjalisty na NFZ.

172079 mayk Mężczyzna, 60 lat, Opolskie
~kojas

~kojas

Ja na początku grudnia dostałem ostrej pokrzywki, bąble mialem na całym ciele, raz warga mi spuchła i czasem okolice kostek. U lekarza dostałem zastrzyk ze sterydu po którym nastąpiła poprawa na 2 dni. Do tego został mi przypisany metypred 5mg, 6 tabletek na dobe. Dawkę zmniejszalem co 4 dni o 5mg. Równocześnie zastosowałem telfexo 2 x 1. Po 11 dniach leczenia nastąpiła poprawa i świąd minął więc mogłem się spokojnie wyspać. Gdy skończyłem sterydy to dawkowalem telfexo 180mg 2x2. Jednak pokrzywka traw do dzis, z tym ze jej nasilenie mozna powiedzieć jest słabe. Czasem barak babli a czasem kilka sie pojawi. Zazwyczaj na noc i w miejscach długotrwałego ucisku np. biodrach i łokciach. Aktualnie noc przyjmuje tylko 1x telfexo 180 na noc.

~Michal 1983

~Michal 1983

Wczoraj dostałem pokrzywki na ok 40 %ciala zazylem 4 tabletki terflexo i pokrzywka jeszcze jest ale bardzo blada mija właśnie 13 godzina od zażycia. Jakoś mi pomogło zobaczymy co będzie dalej. Oby znów nie kuracja sterydowa

~MimiFotodermatoza

~MimiFotodermatoza

Hej. Mam Alergie na pewne substancje w połączeniu ze słońcem (Fotodermatoza Egzogenna). Nie uczula mnie sama substancja ale przekształcona przez promieniowanie UV.
Ostatnio dostałam ostrej pokrzywki po wystawieniu na promieniowanie słoneczne rąk po styczności z Telfast Gel. Była to pokrzywka z pęcherzami pękającymi i cieknącymi osoczem, swędzeniem, uczuciem płonięcia i opuchlizną naczyniowo ruchową. Dostałam Metypred(48 mg na dwa dni, 40 mg na 3 dni, 32 mg na 3 dni a potem miałam juz odstawiać 6 mg co 3 dni) plus Telfexo na początek 3 tabletki na dobę po 180 mg (3 dni), potem 2 na dobę (2 dni) a potem juz po 1 tabletce Telfexo. Jestem teraz na 16 dniu kuracji - mam dawkę sterydu 16mg na dzień i jedno Telfexo. Nadal mam odczyn alergiczny - ręce mocno swędzą ale przynajmniej nie mam ran i dłonie zaczęły się goić. Też byłam zestresowana tymi dawkami leków ale lepiej to niż długie zwolnienie lekarskie w skutek odniesionych obrażeń (na przyszłość sterydy i Telfexo mam zawsze mieć w podróży ze sobą).

Justa321

Justa321

Od 3 miesiecy mam pokrzywke robilam wiele badan zarzylam stos lekow diet unikalam slonca i nic zastrzyki pomagaja na chwile sterydy tez po zmiejszeniu dawek nawraca jestem zrozpaczona szpital nie wchodzi w gre prosze o pomoc nie moge funkcjonowac

208383 justa321 Kobieta, 33 lata, ŚWIDWIN
~JustynaSz87

~JustynaSz87

Cześć. Od prawie pięciu tygodni mam pokrzywkę. Biorę jedną tabletkę telfexo 180, wcześniej brałam clatrę. Pomagają pod warunkiem, że unikam przegrzania, alkoholu, stresu etc. Niestety nie wiem skąd ta pokrzywka i co wywołuje wyrzut histaminy do komórek tucznych. Czekam na wizytę u alergologa. Zastanawiam się czy nie ma ona związku ze stresem (przeżywałam ostatnio dużo stresu, mozna powiedzieć, że występował u mnie chroniczne). Czytałam o pokrzywce stresogennej, możliwe jednak ze to coś innego. Martwię się, że pokrzywka nie ustąpi. Nie wiem co będzie jak zrobi się ciepło:( Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy komuś udało się to cholerstwo wyleczyć ?