Forum Alergia

Pokrzywka i leczenie Telfexo ( duże dawki)

mayk

mayk

Od tygodnia mam pokrzywkę, nigdy nie miałem żadnego uczulenia. Nagle wystąpiła pokrzywka na dłoniach, karku, ramionach twarzy. Miałem spuchniętą raz jedną a raz drugą wargę, powieki. Pokrzywka pojawia się w tych miejscach, najczęściej jednak na karku, we włosach na głowie, twarzy, rękach. Lekarz zalecił mi Telfexo 180 mg 4 x dziennie !!!, biorę ale nie ma w sumie polepszenia. Jka podczas spuchniętej wargi wziąłem steryd ( dexaven) pomogło na dwa dni. Jak to dalej leczyć ?. Co może być przyczyną, nie stosuje żadnej nowej chemii, jedzenie takie samo.

172079 mayk Mężczyzna, 59 lat, Opolskie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mayk

mayk

Czy naprawdę nikt nie miał takiego zalecenia stosowania leku. Może znajdzie się specjalista i odpowie na to pytanie. U zyskanie odpowiedzi na tym forum graniczy z cudem. Chyba już szybciej można się dostać do specjalisty na NFZ.

172079 mayk Mężczyzna, 59 lat, Opolskie
~kojas

~kojas

Ja na początku grudnia dostałem ostrej pokrzywki, bąble mialem na całym ciele, raz warga mi spuchła i czasem okolice kostek. U lekarza dostałem zastrzyk ze sterydu po którym nastąpiła poprawa na 2 dni. Do tego został mi przypisany metypred 5mg, 6 tabletek na dobe. Dawkę zmniejszalem co 4 dni o 5mg. Równocześnie zastosowałem telfexo 2 x 1. Po 11 dniach leczenia nastąpiła poprawa i świąd minął więc mogłem się spokojnie wyspać. Gdy skończyłem sterydy to dawkowalem telfexo 180mg 2x2. Jednak pokrzywka traw do dzis, z tym ze jej nasilenie mozna powiedzieć jest słabe. Czasem barak babli a czasem kilka sie pojawi. Zazwyczaj na noc i w miejscach długotrwałego ucisku np. biodrach i łokciach. Aktualnie noc przyjmuje tylko 1x telfexo 180 na noc.

~Michal 1983

~Michal 1983

Wczoraj dostałem pokrzywki na ok 40 %ciala zazylem 4 tabletki terflexo i pokrzywka jeszcze jest ale bardzo blada mija właśnie 13 godzina od zażycia. Jakoś mi pomogło zobaczymy co będzie dalej. Oby znów nie kuracja sterydowa