Skocz do zawartości
Forum

Przewlekły katar a alergia


Gość marcin02020202

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin02020202

Witam. Czy ciągły, przewlekły katar i uczucie zatkanego nosa w okresie jesienno-zimowym moze być zwiazane z alergią? Bylem już dwa razy u laryngologa i on oprocz krzywej przegrody nosowej i podraznionej śluzowki nic nie stwierdzil i wyslal mnie do alergologa jednak wizytę mam za jakis czas a katar i zatkanie nosa dalej mnie męczą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Skrzywiona przegroda jest jedną z przyczyn Twoich dolegliwości. Laryngolog powinien poinformować Ciebie o możliwości przeprowadzenia zabiegu operacyjnego korekcji przegrody. Niedrożność nosa powoduje zastój wydzieliny i namnażanie się bakterii i wirusów. To powoduje stan zapalny i problemy. Alergii nie należy wykluczyć. Ale w pierwszej kolejności lekarz laryngolog powinien zająć się przegrodą. Zabieg nie jest może przyjemny ale później prawidłowo oddychasz i masz drożne przewody w nosie. Pozdrawiam i dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Ja też będę musiała zrobić zabieg na przegrodę nosową, ale swoją drogą muszę spróbować jakoś zwalczyć ten ból głowy bo tych zatkanych wydzieliną zatok rozsadza mi głowę. Może po zabiegu będzie mi lepiej, a teraz lekarz kazał mi brać Sinufast to liczę na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Gość kristtii11

szybko ci ten sinufast pomógł??? ja juz nie wiem czy u mnie to alergia czy coś innego, czesto mam zatkany nos, głowa tez mnie boli, szczególnie fgdy jakoś gwałtownie nią ruszam czy sie schylam, sama nie wiem co to bo gorącki ani innych objawów nie mam

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu polecam zainteresowanie się tematem inhalacji, bo to jest naprawdę rozwiązanie nie tylko dla ciężkich przypadków astmy czy mukowiscydozy, ale i do leczenia przewlekłego kataru czy kaszlu. Pytajcie lekarzy o inhalacje, czytajcie w necie, tutaj Wam mogę nawet dobry sprzęt polecić od Diagnosis bo sprawdza się doskonale, sama takiego używam.

Odnośnik do komentarza

jestem alergikiem, nawet teraz alergia mi nie odpuszcza, byliśmy w weekend w lesie i od razu hitaxe fast wziałem bo normalni ekran z nosa, u mnie alergia tez się lubi z zatokami łączyć i tak co doleczę alrgię to zaraz zatoki się odzywają. Fajnie ze sa dobre leki na alergie po których jej w zasadie nie odczuwam

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei przez alergię mam bardzo wysuszoną śluzówkę nosa i mam problem, żeby ją nawilżyć. Lekarz polecił mi inhalacje, ale nie mogę tej soli fizjologicznej, jakoś taki ma dziwny słonawy posmak i mi to przeszkadza. Macie jakieś metody na nawilżenie nosa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...