Skocz do zawartości
Forum

Alergia roztocza,kurz,pleśnie


Gość kajka892

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kajka892

proszę was o pomoc u mojej 3,5letniej córci wykryto alergie na roztocza kurzu domowego i pleśnie alternaria planuję jej kupić oczyszczacz powietrza gdyż słyszałam że bardzo fajnie odświeża mieszkanie i się aż tak nie kurzy ale nie mam zielonego pojęcia jaki kupić dobry i nie drogi (do 200zł) co jeszcze poradzicie co bym mogła zrobić??? dziecko się strasznie w nocy dusi boję się żeby się astma nie rozwinęła :(

Odnośnik do komentarza

tylko nie odczulanie - u mnie były to pieniądze wyrzucone w błoto.. ja radzę sobie tradycyjnymi sposobami regularne sprzątanie, do tego tabletki z bilastyną (clatra) i nie ma tragedii, ale musiałam wprowadzić parę zmian w wystroju mieszkania - wszelkie dywany zasłony firany OUT! bo tam się głownie skupia do paskudztwo

Odnośnik do komentarza

Witam.
Zgodzę się z moją poprzedniczką.
Warto zainwestować w odświeżacz powietrza.
Przede wszystkim - wszystkie dywany, zasłony, firanki i tego typu rzeczy wyrzucić! Należy często ścierać kurze wilgotną ścierką bez żadnych detergentów, odkurzać z filtrem antyalergicznym no i myć podłogi. Należy też często, jeżeli dziecko posiada dużo pluszaków - prać w proszkach hipoalergicznych tak jak i ciuchy. Dodatkowo niepozorną rzeczą jest pranie w wysokich temperaturach i prasowanie (żelazko świetnie działa jako domowy sterylizator).
Jeżeli dziecko reaguje na dużą ilość alergenów ryzyko zachorowania na astmę gwałtownie rośnie.
Pozdrawiam i życzę zdrowia dla dziecka. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ewa-Kalinowska

5 rzeczy:

1. naturalny spray na roztocza pip allergy (www.alergia.med.pl)
2. reduktor roztoczy UPR www.stoproztocze.pl
3. zamrażanie bielizny pościelowej raz w tyg nawet w lato (w woreczku foliowym) lub zimą balkon
4.odkurzacz z filtrem HEPA raz na 2-3 dni (www.thomas.pl)
5.myj wlot od kaloryfera 2 razy w tygodniu!

powinno pomóc - u nas działa.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z poradami.

Ale dziecko powinno być pod opieką alergologa pediatry. Pani podaje że są już objawy astmy - to niebezpieczna choroba powinna być codziennie regularnie leczona. za rok-dwa można rozpocząć odczulanie np doustne.
Trzeba też zrobić badania z krwi ige swoiste panel wziewny i pokarmowy - żeby dokładnie ocenić alergię u dziecka . Podmawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość paulinka33

Dla mnie bardzo fajnym rozwiązaniem jest aparat Sanity Simple. Konkurencyjna cena, gwarancja długa bo na 3 lata, w zestawie jest torba, a wszystko z akcesoriami dużo nie waży, więc łatwo jest przenieść z miejsca na miejsce, czy zabrać w jakąś dalszą podróż. Ogólnie to inhalator jest z serii tych rodzinnych więc mogą dzieci korzystać i dorośli na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Gość RED POINT CHOJNICE

Ozonowanie -Ekologiczna Dezynfekcja

Ozon powstaje dzięki wyładowań koronowych takich samych jak przy powstawaniu burzy
.
Dzięki zastosowaniu generatora ozonu ta metoda jest najbardziej skuteczniejsza odmiana dezynfekcji

Ozon jest 50 razy silniejszy i 3000 razy skuteczniejszy od standardowych środków dezynfekujących na rynku.Dzieki penetrującym właściwością przenika w głąb materii

Nasza Firma Oferuje Najtańsze ozonowanie w Polsce przy użyciu najwydajniejszego generatora Ozonu na rynku

OZON LIKWIDUJE

Roztocza,alergeny z -Pomieszczeń mieszkalnych a w szczególności
materacy,pościeli,kołder,dywanów,wykładzin,mebli,ubrań itp.

Zarodki grzybów,pleśni-archiwa,biblioteki,pomieszczeń mieszkalnych,z magazynów owoców i warzyw itp.

Siedliska wirusów i bakterii-z Żłobków,przedszkoli,gabinetów lekarski/stomatologicznych,sal chorych,pomieszczeń mieszkalnych itp.

Zapachy:

Stęchlizny
Spalenizny
Nikotyny
Zgnilizny
Zwierząt
Moczu
Farb i Lakierów

Dzięki Ozonowaniu Pomieszczenie zostanie sterylne o przyjemnym długotrwałym zapachu.

CENNIK

auto osobowe ozonowanie+odgrzybianie klimatyzacji-20zł

auto ciężarowe kabina+odgrzybienie klimatyzacji-20zł

auto ciężarowe ładownia kontenerowa-50zł

przyczepa kempingowa-50zł

Pomieszczenie mieszkalne o powierzchni do 20m2-49zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...