Forum Alergia

Alergia pokarmowa a bóle głowy i wzdęcia

~aaquillus

~aaquillus

Witam.

Postanowiłem zasięgnąć porady uczestników tego forum w nadziei, iż znajdę jakąś wskazówkę co dalej robić z moim zdrowiem.
Otóż, sytuacja z moimi alergiami lub nietolerancjami (nie wiadomo dokładnie co to jest) ciągnie się już ładnych parę lat. W przeszłości byłem leczony na depresję i kilka innych chorób - całkowicie bezskutecznie, bo dzisiaj już wiadomo że przyczyną tego wszystkiego jest jedzenie. W międzyczasie stwierdzono u mnie nietolerancję na gluten, laktozę. Ale problem ciągle pozostał, bo notorycznie męczę się z bólami głowy oraz wzdęciami w jelitach i nie bardzo potrafię znaleźć przyczynę. Po kilku miesiącach biegania do gastrologa i wydania ponad 1000 zł na badania, lekarz rozłożył ręce i stwierdził, że nie bardzo wie co dalej robić, bo składników uczulających jest zbyt dużo i nie wiadomo co badać dalej. Więc skierował mnie do dietetyka. Dietetyk po zrobieniu wywiadu stwierdził, że prawdopodobnie są to salicylany, więc po zażyciu aspiryny (która mnie rozwaliła na kilka dni) i konsultacji alergologa (Chryste Panie, jacy tępi są lekarz w tej specjalizacji!!!!) dostałem skierowanie do szpitala na oddział alergologiczny. To za miesiąc dopiero, a ja nie mam co jeść!!!! Jedynymi potrawami, które mogę bez problemu jeść są ryż,kasza gryczana, mięso drobiowe i kapusta kwaszona.
Jeżeli to jest rzeczywiście alergia na salicylany, to dlaczego mnie rozpieprza produktach, które tych salicylanów nie mają? Np po kapuście białej (kapusta ugotowana z mięsem, tylko sól, nic więcej) zaliczyłem całodniowy pobyt w wyrku, tak samo rozwala mnie po kaszy jaglanej, a przecież te produkty salicylanów nie mają?
O co w tym chodzi?
Niestety, obawiam się, że nawet podczas mojego tygodniowego pobytu w szpitalu lekarze nic nie zdiagnozują (po kilku latach użerania się z nimi, myslę że to stado tępych baranów).
Co z tym dalej robić?
Muszę stwierdzić szczerze, że jestem załamany, bo już psycha mi pada od tego wszystkiego...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Jasmi

Jasmi

no ja bym tak ostro nie podchodziła do tego... może zobacz co mają spólnego kapusta biała i kasza jaglana? Może jest jakiś wspólny składnik który Cię uczula, albo może też być tak, że dwa składniki w połączeniu Cię uczulają. Np masz składnik A i skłądnik B oddzielnie są ci obojętne, ale jeśli znajdą się razem uczulają. Ja mam tak z pleśniami i kurzem, oddzielnie nic mi nie jest ale kiedy wejdę do pomieszczenia który jest zakurzone i jest pleśń w nim to od razu zaczyna mnie wszsystok swędzieć

108772 jasmi Kobieta, 29 lat, Ziemia
bioneti

bioneti wpis edytowany

Alergia i nietolerancja pokarmowa to nie to samo. Możesz mieć nietolerancję, ale nie alergię i wtedy testy alergologiczne są nieprzydatne. Pozostaje wykluczenie objawów powodujących dolegliwości, względnie gastroskopia z pobraniem wycinków z żoładka i XII-cy i ocena pod kątem nacieku eozynofilowego.

118789 bioneti Kobieta, 34 lata, Trzebnica
ziółko

ziółko

Witam
postaram się pomóc na tyle ile potrafię , proszę sprawdzić sobie grupę krwi i jeść zgodnie ze swoją grupą , poza tym pić pokrzywę -liściastą -, dobrze byłoby zjeść żyworódkę - proszę zobaczyć na internecie - jeśli nie ma Pan dostępu wyślę -?
pozdrawiam, szybkiego powrotu do normalności

125590 ziolko Kobieta, 42 lata, zaborze
Kami91

Kami91 wpis edytowany

Witam czy wie może ktoś co to za przypadek na języku? byłam u lekarza powiedział że to bakterie na języku i organizm sam musi je zwalczyć ale jestem dziwnie zaniepokojona:( chodzi mo o te pęcherzyki po boku i na języku w kolorze języka

138598 kami91 Kobieta, 28 lat, Milanówek
ziółko

ziółko

Witam
to na pewno grzyby , jeśli mogę doradzić - proszę zrezygnować z cukru, mleka i mąki pszennej , jeśli będzie Pani chciała to napiszę później co jeszcze można zastosować
pozdrawiam

125590 ziolko Kobieta, 42 lata, zaborze
ziółko

ziółko

jeśli chodzi o pęcherzyki na języku to najlepszy będzie PROPOLIS- w sprayu, można płukać też szałwią

125590 ziolko Kobieta, 42 lata, zaborze
Kami91

Kami91

Bardzo proszę czy takie coś jest groźnie bo naczytałam się o stanach przedrakowych bardzo mnie to dołuje :(

138598 kami91 Kobieta, 28 lat, Milanówek
ziółko

ziółko

Witam
proszę się nie zamartwiać tylko zmienić tryb życia - odżywianie- i będzie ok.
pozdrawiam

125590 ziolko Kobieta, 42 lata, zaborze
Kami91

Kami91

Ludzie jak się nie znacie to nie piszcie głupot na forach to nie jest jakaś grzybica tylko bakteria miałam robiony wymaz

138598 kami91 Kobieta, 28 lat, Milanówek
ziółko

ziółko

Witaj
jeśli bym się nie znała to nie piszę !!!!!!!!!!
ta bakteria to - CANDIDA ALBICANS- czyli drożdżak a inaczej grzyby!!!
pozdrawiam

125590 ziolko Kobieta, 42 lata, zaborze
Maddison

Maddison

Przy wzdęciach jaki rozwolnieniach warto brać Lakcid, wiem po sobie że pomaga. Przy np. aftach czy zespole jelita wrażliwego tak samo lakcid pomaga. Jasne ze jak sie cos dzieje to trzeba isc do lekarza, a nie na wlasna reke sie leczyc. Jednak cześć dolegliwości można lagodzic samemu za pomoca probiotyku lakcid.

145741 maddison Kobieta, 30 lat, Gdynia
~Jagoda89

~Jagoda89

Ja także jestem teraz umówiona na badania w pracowni alergologii www.alergomed.com.pl. Miałam ostatnio podobne objawy co ty i obawiam się, że to może być alergia.

~Asia656

~Asia656

Mi w testach wyszła nadwrażliwość na mleko krowie i jego produkty. Dodatkowo miałam kłopoty z nadwrażliwością jelit, ale tutaj wystarczył debutir by czuć się dużo lepiej. Alergen praktycznie wyeliminowałam. Myślę, że dzięki temu znikną również wzdęcia i ciągły katar.

~maniutka456

~maniutka456

Alergii pokarmowej nie wolno lekceważyć.... Zrób odpowiednie badania i stosuj właściwą dietę, dopraną pod Twoją alergię... Ja to bym jeszcze radziła sobie zakupic preparat intesta, bo on sobie świetnie radzi z alergiami pokarmowymi,a to wszystko dzięki maślanowi sodu w tym preparacie

~Una

~Una

Ja również nie jadam produktów mlecznych, mam po nich jelitowe szaleństwa. W sumie gorsza jest moja alergia wziewna, bo potrafię kichnąć ponad sześć albo siedem razy z rzędu. Czasami muszę brać allertec, żeby wyjść z domu i normalnie funkcjonować.

~Balbina3

~Balbina3

Mam tak samo jak una, po wyeliminowaniu produktów mlecznych skończyły się kłopoty z jelitami. Alergia wziewna jest tylko w określonej porze roku i nie ma z nią wielu kłopotów.Wystarcza wspomniany lek, by kichanie ustało.