Forum Aktualności

Święta Bożego Narodzenia - czy to ma sens?

vitrum

vitrum wpis edytowany

Ostatnio zastanawiam się nad sensem Świąt. Jedyny plus tego jest taki że ludzie spotykają się w rodzinnym gronie. Wszystko jednak staje się tak komercyjno- konsumpcyjne że czasami mam ochotę uciec. Gdzie w tym wszystkim jest Bóg miłość ,skromność i poszanowanie drugiego człowieka. Wszystko na pokaz.Niechciane prezenty i po Świętach wyrzucanie jedzenia. Co o tym myślicie?

145427 vitrum Mężczyzna, 42 lata, Częstochowa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Magda. N

~Magda. N

Nigdy święta nie były dla mnie jakimś większym wydarzeniem, które trzeba w szczególny sposób obchodzić, może dlatego że w domu rodzinnym nikt nie przekazał mi tego. Święta konczyly sie najczęściej spotkaniem w niewielkim gronie przy wigilii. A później każdy robił co chciał.

Odkąd mam dziecko zaczęłam przywiązywać większą wagę do całej tej oprawy świątecznej. Ubieramy ogromną choinkę, robimy, ozdoby, pierniczki. Synek oczywiście zastanawia się co dostanie od Mikołaja.
Nie znoszę tej bieganiny świątecznej i nerwowej atmosfery, która wprowadza moja teściowa. ,, bo z czymś nie zdąży ,, narobi tego jedzenia tyle, ze potem połowę się wyrzuca. Echhh po co to wszystko?
Ja wolę zdecydowanie tą oprawę, śpiewanie kolęd, radosny nastrój domowników, synka w oknie czekającego na pierwszą gwiazdkę.
I tylko to sprawia, że lubię święta.

laurette

laurette

Oczywiscie ze to ma sens. To najpiekniejszy czas w roku dla mnie.Wspaniale jest moc spotkac sie przy wigilijnym stole z rodzina,polamac oplatkiem,zlozyc serdeczne zyczenia. Choinka, prezent od serca,pamiec,wspolne koledowanie to jest dla mnie wazne. Na telewizje i to co tam robia nie patrze bo to nie ma sensu. Ciesze sie chwilą, bliskimi , choinką i to sa dla mnie świeta.
A od tego co wypisujesz,czyli medii i innych nie uciekniemy bo to jest wszechobecne i koniec.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
Mbc

Mbc

Na pewno ma to sens ale bez obżerania się. Nie trzeba dużo kupować akurat na święta, kiedy w sklepach są kolejki. Warto poświętować. Zdania nie zmieniam nawet wiosną.

177193 mbc Mężczyzna, 35 lat, Szczecin
April90

April90

Dla mnie święta zawsze były super wlasnie ze względu na ten rodzinno-komercyjny charakter, kwestie religijnie były zawsze kompletnie drugorzędne. Zwyczajnie lubie przejśc sie do galerii, posluchac swiatecznej muzyki, kupic bliskim jakis prezent a potem zjesc z nimi dobrą kolacje.

208423 april90 Kobieta, 29 lat, Wrocław