Skocz do zawartości
Forum

Ofiary Tatr


Rekomendowane odpowiedzi

Nie uważacie że w tym roku Tatry zbierają swoje żniwo jakoś bardziej obficie? Najpierw ociec z 5-latkiem na Orlej perci, potem matka z synem, teraz kolejny jakiś... nie wiem Czy ludzie nie myślą? Czy nie mają szacunku do gór. Ja uwielbiam chodzić po górach ale zawsze biorę pod uwagę swoje siły, pogodę itp.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

moim zdaniem to wynik typowego nie myślenia i brawury... Była w górach klika razy i zawsze spotykałam 2-3 czasem więcej osób które szły w góry totalnie nie przygotowane, w nieodpowiednich butach ( hitem była Pani w japonkach)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

5 latek na Orlej to nic jakiś baran zabrał 9 latka i 11 latkę na Mont Blank ( ponad 4000 mnpm) i na dzieci spadła lawina.nic się niekomu nie stało.najgorsze jesto że on twierdzi, że jeśli dzieci wyniosły z tego jakąś nauczkę to on jako ojciec odniósł sukces.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedz jest prosta. Ludzie nie maja wyobrazni. Kocham góry i od dziecka jezdzilam rok w rok,mam wyobrazenie jak ludzie sie tam zachowuja,co ubieraja itp. Pamietam jak przy Giewoncie,tuz przed tymi łancuchami(to najgrozniejsze miejsce)gdzie zawsze są tłoki wiadomo widzialam matke z dzieckiem w wozku!! ja nie wiem jak ona to tam chciala wytransportowac a oprocz tego masa kobiet w obcasasch albo klapkach oczywiscie w mini... masakra. Co do zniwa Tatr to ja sie juz niczemu nie dziwię,niektorzy dostaja to czego chca w gorach,z wlasnej glupoty.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

no ja też lubię chodzić po górach i to co czasami można tam spotkać mnie przeraża. Którego razu wchodziłam na przełęcz Szpiglasową , weszłam i zobaczyłam piknik na skałce dość mocno zakrapiany alkoholem.... Pani w szpilkach czy japonkach to standard...
Kiedy indziej idziemy grupką ( już nie pamietam gdzie to było, ale wiem że potrzebne były obie ręce do trzymania sie) a tam tatuś z dzieciątkiem może rocznych huście przy klatce piersiowej... ja ledwo idę sama a on z tym dzieciakiem przy piersi, a jakby sie wywrócił, przyszorował klatką o ściankę....
Taki przykładów jest masa, wystarczy iść właśnie na giewont, na ceprostradę= droga na morskie oko.... i poobserwować co tam się dzieje

Odnośnik do komentarza

Kurcze nie moge zrozumiec takiego postepowania ludzi. W gory sie powinno isc zrelaksowac,pouprawiac sportu a nie po kolejną szansę na stracenie życia. Tak latwo sie zagapić a bez przygotowania,ubioru czy sprzętu tym bardziej o to łatwo.
Kiedys bylam przeciwna ale teraz zmieniam zdanie,powinni wprowadzić zakaz wchodzenia do Tatrzańskiego Parku Narodowego dla nieprzygotowanych ludzi. Skoro sami turysci nie dbaja o wlasne zycie(nie wszyscy oczywiscie) to ktoś inny niech zadba.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Mozna wybrac sie gdy zapowiadaja tzw pogode murowana, jest wtedy wieksza pewnosc.
Ostatnio znowu zginal czlowiek przy Świnicy...moze slyszalyscie. Owszem zimy jako takiej nie ma ale góry to góry a zwlaszcza te wysokie....

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...