Pytania do specjalistów

Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Sucha skóra na ciele u niemowlaka

Witam, Moje dziecko ma bardzo suchą skórę na rękach nóżkach i brzuszku 23 grudnia skończy 2 miesiące czy jest to Atopowe zapalenie skóry jak je leczyć. używam do kąpieli Oillan i kremy apteczne ale nie pomagają mu. Co mam zrobić ?

Odpowiedź udzielona:

Witam serdecznie. Radzę zastosować atoperal -emulsję do ciała, mozna również połączyć ją ze stosowaniem innych produktów z tej linii. To bardzo dobre preparaty. Jeśli występuje jedynie suchość skóry u maluszka, za wcześnie mówić o AZS. Proszę obserwować dziecko, jeśli karmi Pani piersią należy zastosowac diete eliminacyjną, tzn unikać jedzenie jajek, ryb, produktów mlecznych, cytrusów, słodyczy, pomidorów. To silnie alergenne produkty. Jeśli dziecko jest na sztucznym mleku, byc może trzeba by było przejść na mleko peti, bądź nutramigen. Proszę zwrócic uwagę na środki chemiczne, np proszek jaki Pani używa, być może to on jest przyczyną suchości skóry. Warto byłoby prac swoje rzeczy w tym samym proszku czy płynie co dziecka, i dwukrotnie płukać rzeczy podczas prania. Nie powinna też Pani ani dziecko nosić rzeczy ze sztucznych materiałów. Rozumiem, że występuje tylko suchość skóry, dziecko nie ma typowych dla AZS "pieniążkowatych" szorstkich zmian, które mogłyby sugerować AZS. Jeśli takie się pojawią, warto skonsultować się z lekarzem. Takie zmiany można dodtakowo smarować kremem ZINALFAT, który łagodzi, koi i regeneruje skórę maleństwa. Proszę się nie martwić, na etapie tak małego dziecka wiele zmian skórnych jest dopuszczalnych, jeśli objawy zaostrzą się, doradzam konsultację dermatologiczną. Często objawy atopii (jeśli jest ona już stwierdzona) mogą cofac się u dzieci, nawet do 3 roku życia. Ważne aby w przypadku zmian skórnych u dziecka karmic je jak najdłużej piersią. Pozdrawiam.

Podziękuj

Podobne pytania

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij