Pytania do specjalistów

Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Wynik PSA u 41-latka

witam mam 41lat i wyniki PSA z21,11,2013r miałem 2,57 czy to są jak na wiek dobre czy już trzeba coś z tym robić . chodzę do urologa i zażywam tylko apo-doxan

Odpowiedź udzielona:

Witaj wynik dobry, kontroluj PSA co roku pozdrawiam

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Dlaczego w tym wieku juz miał Pan robione PSA dlaczego przyjmuje Pan Apo-Doxan? Ten lek stosuje się raczej u starszych mężczyzn z łagodnym rozrostem stercza. Wydaje się, że Pan jest za młody na to schorzenie.

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Witam, jedyne uzasadnienia dla leczenia alfa-blokerem (Apo-doxan) w Pana wieku to uzupelnienie leczenia przewlekłego zapalenia prostaty (okresowo) lub leczenie jakiejś dysfunkcji neurogennej pecherza (zaburzenia oddawania moczu pochodzenia "nerwowego". W przeciwnym razie nie rozumiem opieki urologa i leczenia tym lekiem. Proszę to zweryfikować. Wynik steżenia PSA w surowicy - prawidłowy, ale zupełnie nie wiem w jakim celu to badanie było przeprowadzane w Pana wieku. Pozdrawiam RH

Podziękuj

Podobne pytania

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij