Pytania do specjalistów

Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Co oznaczają podwyższone NEU w wyniku badania krwi?

Jakiś czas temu miałem podwyższone leukocyty do 12,20 gdzie norma wynosi 10 teraz leukocyty, erytrocyty,LYMPH, MON, EOS, BASO, płytki krwi są w normie tylko niepokoi mnie NEU 5,31 gdzie norma jest od 2,50 do 5,00. nie mam żadnych dolegliwości nic więcej mnie nie niepokoi. Czy to może być coś groźnego. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedź udzielona:

Z dużym prawdopodobieństwem odchylenia od norm laboratoryjnych nie świadczą o żadnej poważnej patologii. Nieznacznie podwyższony poziom leukocytów mógł być spowodowany jakąkolwiek niewielką infekcją lub osłabieniem organizmu/alergią, itp. Przekroczona norma neutrofili natomiast jest tak niewielka, że mieści się w granicach błędu laboratoryjnego. Nie ma powodów do niepokoju.

Podziękuj 1

Podobne pytania

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij