Pytania do specjalistów

Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Problemy ze wzwodem a cukrzyca

Ja choruje na cukrzyce pare,ładnych lat a moja żona choruje na tarczyce ona wogóle nie ma chęci na sex.Mam pyt też mam problemy nie raz ze zwodem podczas stosunku opada mi często

Odpowiedź udzielona:

Dzień dobry!

Zarówno zaburzenia pracy tarczycy, jak i cukrzyca mogą mieć wyraźnie negatywny wpływ zarówno na libido, jak i zdolność do erekcji i wytrysku mężczyzny oraz lubrykacji i orgazmu kobiety. Są te jedne z charakterystycznych objawów Państwa chorób, o których należy opowiadać: Pan - swojemu diabetologowi, żona - swojemu endokrynologowi. Jeśli ich wsparcie w tym zakresie (tzn. uregulowanie poziomu cukrów oraz poziomu hormonów) nie jest/ nie będzie wystarczające, powinni Państwo zgłosić się do lekarza seksuologa, który przepisze odpowiednie leki usprawniające funkcje seksualne (np. viagra lub inne). Być może pomocna okazałaby się również terapia małżeńska, która pozwoli na nowo odnaleźć Państwu sens i radość seksu.

Pozdrawiam!

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Dzień dobry.
Opisana przez Pana konfiguracja schorzeń nie sprzyja udanemu życiu seksualnemu. Wykluczając przyczyny natury psychologicznej, można wnioskować, że problem ze wzwodem może wynikać z cukrzycy, na którą Pan choruje, natomiast zaburzenia tarczycy, przekładają się na brak chęci do seksu małżonki.
W tej sytuacji warto byłoby, by skorzystali Państwo z porady lekarza oraz seksuologa.
Pozdrawiam

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Witaj
Zmiany cukrzycowe w organizmie dotyczą także organów płciowych, zwłaszcza małych naczyń tam znajdujących się. Jeśli takie zmiany są, a można je tylko specjalistycznym badaniem zobaczyć. Może tak być, że podczas stosunku są zaburzenia wzwodu. Proszę udać się do lekarza seksuologa po dalsze instrukcje, co robić w tym zaburzeniem, tym bardziej, że nakłada się na to brak chęci na seks ze strony małżonki. Pozdrawiam

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Szanowny Panie,
problemy ze wzwodem są częstym powikłaniem cukrzycy oraz skutkiem ubocznym w stosowanej farmakoterapii. Wskazane jest by skontaktował się Pan z lekarzem prowadzącym w celu dobrania odpowiednich leków celem optymalizacji funkcjonowania seksualnego. Warto, z lekarzem prowadzącym, przyjrzeć się także lekom, które mógłby Pan w swoim stanie stosować, a które są bezpośrednio związane z leczeniem zaburzeń wzwodu, takim jak np. leki na bazie sildenafilu.

Podziękuj
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij