Pytania do specjalistów

Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Co jest przyczyną kruchości zębów?

Witam, mam pytanie dotyczące kruchości zębów, ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że ułamał mi się ząb, czy to jest spowodowane ubytkami czy może być to np. uwarunkowane genetycznie?

Odpowiedź udzielona:

Witam,
Bardzo proszę zgłosić się do gabinetu stomatologicznego,w celu określenia rodzaju problemu.Kruchość i łamliwość zębów może mieć podłoże różnego rodzaju.Główną przyczyną łąmliwości zębów jest ich przeciążanie.Jeśli do tego dojdą jeszcze np.nieszczelne wypełnienia,znaczne odwapnieie zębów,próchnica itp. to efektem może być ukruszenie,czy też złamane korony zęba.Konsultacja stomatologiczna jest w tym wypadku niezbędna.
Pozdrawiam.

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Istnieje dużo przyczyn kruchości zębów. Z pewnością czynnik genetyczny ma tu znaczenie. Również zniszczone próchnicą zęby będą kruche. Należy o nie zadbać przede wszystkim odwiedzić stomatologa i wspomóc zęby profilaktycznymi zabiegami.

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Witam. Najczęściej przyczyną " kruszenia " się zębów jest bruksizm czyli zgrzytanie zębami. Proszę pójść na wizytę kontrolną do dentysty. Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

To nie problem zębów ale prawdopodobnie złej okluzji albo parafunkcji

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Większość problemów z zębami wynika z zaniedbań higienicznych oraz nieprawidłowo założonymi wypełnieniami pod którymi rozwija się próchnica osłabiając zęba. Niezbędna jest dokładani diagnostyka w gabinecie stomatologicznym.

Podziękuj

Podobne pytania

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij