Pytania do specjalistów

Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Prawidłowa waga u 13-latki

Hej!
Mam 13 lat i ważę 45 kg przy wzroście 164 cm, Czy dobrze ważę? Nie jestem za gruba albo za chuda? Proszę o pomoc! :(

Odpowiedź udzielona:

Witam serdecznie. Twoja waga jest prawidłowa. BMI wynosi 16.73 kg/m2 i mieści się w granicach normy. Pamiętaj jednak iż twoim prawidłowym wzrostem i wagą a także całym procesem dojrzewania powinien zajmować się lekarz rodzinny. On to ma całą twoją historię oraz może dokonywać na bieżąco oceny toku wzrastania przy pomocy specjalnych siatek centylowych.

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Twoje BMI znajdują się między 25-50 centylem. Mieścisz się w tzw wąskiej normie, czyli Twoja masa ciała jest prawidłowa.

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Witam,
Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu wskazuje na niedowagę. W porównaniu do większości Twoich rówieśników jesteś wysoka i bardzo szczupła.
Pozdrawiam

Podziękuj
Odpowiedź udzielona:

Prawidłowa waga dla dziewcząt w wieku 13-15 lat to 45-55kg. Wygląda więc na to, że waga jest prawidłowa;) Warto jednak pamiętać o zdrowym stylu żywienia . Jesteś w okresie dorastania więc nie ma mowy o głodówkach ani innych “dietach cud” tylko o przeanalizowaniu dotychczasowego menu i wprowadzeniu poprawek ;)
Na dobry początek proponuję: wykluczyć fast-foody i ograniczyć słodycze do: 2-3 kostek gorzkiej czekolady lub garści suszonych owoców 50g na II śniadanie lub podwieczorek.

Podziękuj
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij