Skocz do zawartości
Forum

Nudności po pieczywie


Gość wooli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od pewnego czasu nie mogę spożywać produktów mącznych typu chleb , bułki itp.. zaczęło się od chleba podczas śniadania miałem odruchy wymiotne. Sądziłem ,że to przejściowe jakiś nadmiar glutenu więc zacząłem ograniczać mączne produkty ale zaczęło się pogarszać teraz nawet na samą myśl o chlebie czy bułce mam odruchy wymiotne to samo gdy przechodzę obok piekarni albo w sklepie... Ostatnio nie mogłem dokończyć swojego big macka w mc cały czas te odruchy wymiotne. Wszystko inne mięso , warzywa , zupy jakoś wchodzi nie mam z tym problemu. Posiłek powinien sprawiać przyjemność a nie walkę psychiczną z tym czy zaraz przypadkiem nie zwymiotuję :/
Miał ktoś już przypadkiem taki problem? Może ktoś ma wiedzę na ten temat chętnie wysłucham jakiś porad z góry dziękuję
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobnie masz reflux żołądkowy , ktory podrażnia przełyk. Mialam podobne objawy i nie przypuszczalam ,ze to jest w/w choroba. Wykonana gastroskopia wykazala podrażenienie przelyku związanego z refluxem oraz bakterie helikobakter . Odpowiednia kuracja ( trwałla ok 5 m-cy wyelimonowala calkowice nudnosci.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina232323

Ja uważam, iż możesz nie tolerować glutenu po prostu. Może podrażnia twoje jelita. Odstaw na tydzień wszystkie produkty, które mogą zawierać gluten, przejdź na dietę ryżową, zjedz lekkostrawna kasze jaglaną

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem badania wynik pozytywny nie stwierdzono refluksu całe szczęście. Lekarz powiedział ,że te odruchy wymiotne mają raczej "podłoże psychiczne" tak więc za miesiąc biorę zasłużony urlop :) Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...