Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na wzmocnienie nóg


Gość magda2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja mama ma żylaki i bardzo nie chcę pójść w jej ślady. Dlatego zastanawiam się nad profilaktyką. Skoro żylaki dotyczą nóg to pomyślałam, że może są jakieś ćwiczenia, które wzmacniają nogi i zapobiegają żylakom?

Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o opis takich ćwiczeń. Najlepiej, żeby nie były zbyt skomplikowane, chociaż jestem zdeterminowana, więc trudniejsze raczej mnie nie zniechęcą. Jak często należy je wykonywać? I co jeszcze mogę zrobić w ramach profilaktyki żylaków?

Dziękuję wszystkim Forumowiczom za rady. Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza

Witam
Jeśli chcesz uniknąć żylaków, bardzo ważne jest, żebyś dbała o odpowiednie krążenie krwi. Możesz to robić np. pływając lub biegając. Poza tym unikaj sauny i gorących kąpieli. Najlepiej jest spłukiwać nogi chłodną wodą, to też poprawia krążenie.
Ponadto, kiedy odpoczywasz, podnoś nogi do góry (np. oglądając telewizję lub czytając książkę).
Możesz też uprawiać gimnastykę sama lub w grupie.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jestem w tej samej sytuacji. Nie tylko moja mama ma żylaki, ale także jej siostry i siostry mojego taty. Chyba ich nie uniknę, choćbym nawet bardzo chciała. Już powoli wychodzi mi żyła pod kolanem. Na razie nie wygląda tragicznie, ale chyba jest coraz gorzej. Niestety nie znam żadnych ćwiczeń, które mogłyby temu zapobiec. Staram się często trzymać wysoko nogi. Niestety mam siedzącą pracę, co zupełnie nie pomaga mi w walce z problemem. Jak już będzie bardzo źle to pójdę na jakiś zabieg. A może powinnam go zrobić jeszcze zanim jest źle? Sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Hej. Na nogi pomocne będą pomocne jazda na rowerze, pływanie, taniec. Poza tym wzmacniaj naczynia krwionośne. Zażywaj też leki, które działają przeciwzapalnie. Preparaty z wyciągu kasztanowca, miłorzębu japońskiego, arniki, ruty i niektórych cytrusów są wskazane. Wieczorem możesz wykonać masaż z wykorzystaniem żelu lub maści. Trzymam kciuki za Twoją walkę z żylakami.

Odnośnik do komentarza

Jest kilka sposobów aby uniknąć żylaków. Jednym z nich są ćwiczenia i aktywność fizyczna. Możesz biegać, pływać, maszerować, jeździć na rowerze, ćwiczyć na steperze. Możesz też wykonywać następujące ćwiczenia. Te ćwiczenia możesz wykonywać nawet w pracy:
1. Wspinanie się na palce (co najmniej przez minutę).
2.Siedząc przy biurku, często poruszaj stopami. Najpierw wykonuj nimi ruchy w górę i w dół, a potem okrężne.
3. Tego ćwiczenia nie polecam robić w biurze, ale w domu - czemu nie. Najprostszym ćwiczeniem jest tzw. rowerek (leżąc na plecach, zegnij nogi i wykonuj ruchy przypominające pedałowanie)
innymi sposobami na uniknięcie żylaków są:
1. Unikaj butów na wysokim obcasie - i obcisłych spodni, które krępują swobodny przepływ krwi. Z tego samego powodu nie siedź też zbyt długo z podkurczonymi lub założonymi nogami jedna na drugą.
2. Zrezygnuj z gorących kąpieli, sauny, solarium - naczynia krwionośne nie lubią wysokiej temperatury.
-3. Śpij z nogami nieco uniesionymi,
4. Stosuj dietę bogatą w cytrusy - zawierają rutynę, hespedrynę i diosminę, które uszczelniają naczynia krwionośne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...