Skocz do zawartości
Forum

Jak mieć płaski brzuch?


Gość magda57

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Niedawno zaczęłam intensywnie ćwiczyć w domu. Czasami biegam i robię pompki. Nie jem słodyczy i chipsów. Jednym słowem - odchudzam się. Tak się zastanawiam czy istnieją jakieś specjalne ćwiczenia na płaski brzuch? W gruncie rzeczy zależy mi na zrzuceniu brzuszka i oby szybko! Może macie jakiś sposób na płaski brzuch?

Czekam na Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Na płaski brzuch dobre jest picie dużej ilości wody. Dzienna zalecana dawka to minimum 1,5 litra. Woda wspomaga przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn. Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to ja proponuję Ci robić następujące: połóż się na plecach. Obie nogi, złączone, unieś do góry. Powtórz to ćwiczenie 50 razy. Pomoże Ci ono wyćwiczyć dolne mięśnie brzucha. Po ćwiczeniach nie zapomnij o rozciągnięciu tych mięśni. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Na płaski brzuch polecam przede wszystkim brzuszki i nożyce. Poza tym ważna jest dieta bogata w błonnik i picie dużej ilości wody. Błonnik w połączeniu z wodą przyspiesza pracę jelit i likwiduje uczucie wzdęcia. Warto właśnie zadbać o likwidowanie wzdęć, bo często to one są przyczyną wystającego brzuszka.

Odnośnik do komentarza

Ja na zimę zawsze tyję na brzuszku, do tej pory nic z tym nie robiłam, bo waga zmniejszała mi się w trakcie sesji i na wiosnę było już lepiej. Maskowałam brzuch pod grubymi paskami, ale wasze ćwiczenia spodobały mi się i zacznę od brzuszków. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mięśnie brzucha wymagają dość długiej, regularnej i wytrwałej pracy. Trudno je się przez to modeluje. Jednak jeśli naszym upragnionym celem jest płaski brzuch, to chyba warto jest się trochę pomęczyć. Na mięśnie brzucha możemy wykonywać nasŧepujące ćwiczenia:
1. Jeśli w domu możesz zainstalować drążek między framugami drzwi, to po pierwsze możesz się na nim podciągać i ćwiczyć tym samym mięśnie ramion, klatki piersiowej i mięśni brzucha. Po drugie możesz podczas wiszenia na nim podciągać nogi do brzucha ćwicząc tym samy dolne mięśnie brzucha. Nogi muszą być zgięte w kolanach ( wersja łatwiejsza) lub proste podnoszone do siadu prostego ( wersja trudniejsza).
2. Innym dobrym pomysłem jej zakup piłki do ćwiczeń. Można na niej wykonywać szereg ćwiczeń na wszystkie partię ciała nie obciążając kręgosłupu.
3. Jeśli nie masz ani piłki, ani drążka to możesz w domu robić brzuszki proste i skośne oraz nożyce pionowe i poziome. Dobrym sposobem jest także 6 weidera pod warunkiem, że wykonujemy ją prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

jak pozbyć się oponki z brzucha?
witam. mam 16 lat, 165cm wzrostu i 60 kg wagi. mój tłuszcz odkłada się głównie na brzuchu. jem regularnie i zdrowo. moje mięśnie brzucha są sline, lecz ukryte pod sporą warstwą tłuszczu. jakie ćwiczenia pomogą mi pozbyć się tłuszczu?

Odnośnik do komentarza
Gość kl...a1

Witam.
Waże 64 kg mam 170cm wzrostu i chce schudnąć. Chcę zeby moja waga wynosila 55kg. Mam średni brzuszek i jest w nim bardzo dużo dłuszczyku chcę sie tego pozbyć chcę mieć płaski brzuszek. Mój tryb życia jest przeważnie siedzący. Chciałabym też schudnąć szybko i efektywnie. Proszę o poradę o dietę i jakie ćwiczenia mam wykonywać i ile czasu mam na nie poświęcać. A co do mojej wagi to nawet nie musi wynosićona 55 kg ważne zebym miała plaski brzuch!
Dziekuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 19 lat waże 83 i mam 185 cm wzrostu :) Problem jest to ze mam dość sporą oponke na brzuchu ... jakby ktoś mogłby mi doradzic jak to zrzucić i wyrzeźbić brzuch byłbym bardzo wdzięczny... Mój staż na siłowni to jakies 8 miesięcy w tygodniu robie jakies 4-5 razy brzuch .. jeszcze raz byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł mi doradzić jak zrzucić brzuch :)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 15 lat wazę prawie 1ookg wzrost 182cm. Przez pewien czas martwiłem sie nogami, bo są duze. Teraz nie wiem jak i kiedy mój brzuch nabrał na wielkości. I kieruje pytanie do experta. JAK ZGUBIC NADMIAR BRZUCHA? Chodzi mi o ludzkie metody czyli nie jakieś tabletki ani inne tego typu rzeczy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

żeby mieć płaski brzuch trzeba się odchudzić nie ma innej opcjii , cwiczenia nic nie dadzą oprócz tego że będą wytrenowane napewno nie spalą tłuszczu , tłuszcz spalą ci aeroby , zacznij od 20-30 minut dziennie i co tydzień dorzucaj 5minut , 3-4 razy w tygodniu wystarczy ,organizm musi mieć czas na regeneracje . Ułuż sobie porządną diete i rób to tak jak należy .

Odnośnik do komentarza

Mam za sobą długi okres treningów na "sali" oraz swój wiek. Oto kilka "moich" rad. Prostych aczkolwiek skutecznych. Nie istnieje coś takiego jak dieta na płaski brzuch. Dieta owszem, przydaje się ale ... no właśnie ale nie na wszystkich działa, ba zazwyczaj nie działa. Dział tylko w miarę regularne "katowanie" czyli ćwiczenia. 1) gimnastyka + rozciąganie - absolutnie nie zabieramy się do żadnych siłowych ćwiczeń bez "rozgrzewki" będącej niezwykle ważnym elementem mającym również wpływ na sylwetkę 2) robienie "pompek klasycznych" - powodują natychmiastowy efekt wyprostowania sylwetki, łopatki do tyłu, pierś w przód i brzuch z automatu "robi się " płaski 3) ćwiczenia na brzuszek: klasyczne skłony, poziomka lub deska ale nie taka jak na zdjęciu powyżej, ręce pod dolną szczękę,łokcie razem i do góry pupcia, przed oczy TV lub książka bo z czasem należy tak dojść do poziomu 10-15 minut, uwaga na łokcie z czasem będą wyglądać jak "wygniecione" u zawodowego karateki więc pod łokcie coś miękkiego,żaden dywan. I teraz klasyczny alfabet obiema nogami,podparcie na łokciach. I oczywiście również ważna, zakończyć ćwiczenia rozciąganiem mięśni brzucha!!!! czyli naciągamy do tyłu aż zobaczymy ścianę ... Ile należy ćwiczyć? Ma was na drugi dzień boleć brzuch tak,że będziecie mieć kłopot ze wstawaniem z łóżka. I jeszcze najważniejsze Kochane Panie ... brzuch ma być atrakcyjny a nie płaski ... I jeszcze jedno ... zamiast katować się na sali ... kupcie sobie bilet na basen ... raz/dwa na tydzień czyni cuda

Odnośnik do komentarza

Trzeba podejść do tematu kompleksowo. Ważna jest odpowiednia dieta oraz oczywiście ćwiczenia. Tutaj http://fitrepublic.pl/najlepsze-cwiczenia-na-brzuch-dla-mezczyzn/ warto sobie zerknąć. Macie tam najlepsze ćwiczenia na brzuch. Poczytajcie sobie na ten temat i przed wszystkim wypróbujecie je. Uważam, że naprawdę warto. Dzięki temu można wyglądać idealnie. 

Odnośnik do komentarza

 

Płaski brzuch jest marzeniem wielu kobiet i nie bez powodu. Nie tylko może sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się bardziej pewnie i atrakcyjnie, ale może również pomóc poprawić ogólny stan zdrowia. W końcu posiadanie silnego rdzenia jest niezbędne dla prawidłowej postawy, równowagi i ogólnej siły. Proponuje poczytać blog, w którym można dowiedzieć się wiele na temat żywienia - https://biozdrowo.pl/jak-szybko-schudnac/

Niestety, osiągnięcie płaskiego brzucha nie zawsze jest łatwe. Wymaga poświęcenia i ciężkiej pracy, a także zbilansowanej diety i regularnych ćwiczeń. Ale nie martw się — jest to zdecydowanie wykonalne. Przy odpowiednim podejściu możesz przyciąć środkową część brzucha i spełnić swoje marzenie o płaskim brzuchu.

Pierwszym krokiem do uzyskania płaskiego brzucha jest wycięcie przetworzonej żywności i niezdrowych przekąsek z diety. Wiele z tych produktów zawiera duże ilości cukru i tłuszczu, które można łatwo przechowywać w środkowej części ciała. Zamiast tego wybierz całe, nieprzetworzone pokarmy, takie jak świeże owoce i warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i produkty pełnoziarniste.

Odnośnik do komentarza

Sport sylwetkowy są troche podobne do nauki języków obcych, codziennie ucz sie po 40 min po 6-8 miesiącach zaczniesz rozumieć obcy język, to samo jest z uzyskaniem wymarzonej sylwetki (przy wadze 70 kg) 6-8 miesięcy codziennie ćwicz różne partie mięśniowe z naciskiem na brzuch będziesz miał efekty, przestaniesz ćwiczyć mięsnie zanikną, przestaniesz myśleć w obcym języku zapomnisz.
Od siebie polecam również poczytać sobie o ziołach dla sportowców:

https://loremvit.pl/herbata-dla-sportowcow/ 
Opisane są zioła, które mogą poprawić wydolność organizmu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...