Skocz do zawartości
Forum

Efekt jo jo


Gość rozaliam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opowiem Wam moją historię. Urodziłam dziecko. Po ciąży zaczęłam intensywne odchudzanie. Zrezygnowałam ze słodyczy, chipsów i innych wysokokalorycznych pokarmów. Piłam herbatki odchudzające i wbrew braku czasu, ćwiczyłam. Moim marzeniem było wyglądać tak, jak przed ciążą. W końcu mogłam patrzeć na siebie w lustro. Znów jadłam to, co chciałam, ale z umiarem. Niestety po jakimś czasie zaczęłam tyć i to bardzo szybko. Podobno to efekt jo jo.

Jak uniknąć efektu jo jo i jak przestać chudnąć po skończeniu dość ostrej diety? Czy znacie dietę na efekt jo jo? Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Diety cud, które zapewniają utratę wagi w tydzień, powodują jedynie, że twój organizm spala cukry z wątroby i wodę. Niestety, odłożone warstwy tłuszczyku pozostają nietknięte. Dopiero po jakimś czasie, gdy twoja waga stanie w miejscu, tłuszczyk zacznie się spalać. Często w tym momencie osoba odchudzająca się, kończy dietę lub ma chwilę załamania. Dostarczane do organizmu pożywienie szybko jest magazynowane w postaci tłuszczyku. Żeby ustrzec się przed efektem jo jo, musisz odchudzać się racjonalnie, a niektóre nawyki żywieniowe zmienić na zawsze, a nie jedynie na chwilę.

Odnośnik do komentarza

Jedynym sposobem na uniknięcie efektu jojo jest zmiana nawyków żywieniowych na stałe. Ja też kiedyś miałam problemy z nadwagą i próbowałam każdej diety, jaka tylko wpadła mi w ręce. Za każdym razem efekt był identyczny - po zakończonej diecie kilogramy wracały i to ze zdwojoną siłą.
Dopiero wizyta u dietetyka uświadomiła mi moje błędy. Teraz odżywiam się zdrowo i racjonalnie, a do tego ćwiczę. Dzięki temu już od roku nie mam problemów z nadwagą i jestem szczęśliwa i pełna energii!
Nie traćcie czasu na głupie diety, tylko posłuchajcie mądrych ludzi, którzy się na tym znają - specjalistów.
pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Efekt „yo-yo” to niekorzystne dla efektów odchudzania i zdrowia wahania masy ciała powodujące wielokrotne chudnięcie i tycie. Staje się tak, gdy po zakończeniu kuracji odchudzającej, wracamy do poprzednich nawyków żywieniowych, zapominając, że skłonność do tycia pozostaje.
Efektowi jo-jo można zapobiec poprzez:
I etap - właściwe odchudzanie
- stosujmy wyłącznie racjonalne diety (opracowane na podstawie naukowych przesłanek);
- chudnijmy od 0,5 do 1 kg tygodniowo.
II etap - utrzymanie wagi po schudnięciu
- ograniczmy spożycie o ok. 400 kcal w stosunku do zapotrzebowania energetycznego;
- pamiętajmy o aktywności ruchowej (codziennie 3-5 km marszu, co drugi dzień 30 min gimnastyki);
- nie jedzmy przekąsek, nie stosujmy głodówek ani diet jednoskładnikowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...