Forum Żywienie i fitness

Oczyszczanie organizmu a aloes

~zuzannan

~zuzannan

Witam,
Od jakiegoś czasu próbuję odchudzić się. Piję dużo wody. Wiem, że długa droga przede mną. Chciałabym odchudzić organizm. Słyszała o aloesie. Podobno sok z aloesu działa oczyszczająco na organizm i zmniejsza ilość toksyn w organizmie. Czytałam, że nie wolno pić aloesu w zapaleniach pęcherza moczowego i różnych krwotokach. Już sama nie wiem, czy wypróbować aloes czy nie.

Może ktoś z Was odchudzał się sokiem z aloesu? Jak dużo tego soku powinnam pić? Może znacie jakieś sposoby na odchudzanie aloesem?

Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc.

~ewap

~ewap

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Witam. Stosowałam sok z aloesu na odchudzanie. W aptece kupiłam specjalny preparat, składał się z soku i miąższu. Miąższ ma dodatkowo błonnik, który poprawia pracę jelit i likwiduje zaparcia. Sok z aloesu zwiększa proces wytwarzania ciepła w organizmie. Dodatkowo wspomaga i przyspiesza przemianę materii. Ja miałam duże problemy z wagą. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze miałam problemy z wagą. Jednak po trzech miesiącach odchudzania, moja waga spadła i na razie nie ma efektu jo-jo. Jak się odchudzałam, to piłam 5 łyżek dziennie. Rozcieńczałam je wodą w skali 1:1. Polecam tę metodę.

~magda2

~magda2

To prawda, że aloes to dobry sposób na oczyszczenie organizmu. Ale samo łykanie tabletek albo picie herbatek nie wystarcza. Najważniejsze to zmiana nawyków żywieniowych. Jeśli będziemy się dobrze odżywiać, tzn. stosować zrównoważoną i zbilansowaną dietę to i będzie mniej do oczyszczania :)
Jasne, że toksyny zbierają się zawsze i wtedy fajnie zastosować taki aloes, ale ważne jest też np. codzienne picie wody i jedzenie błonnika.
A jeśli chodzi o kuracje oczyszczające, to ja bym polecała jeszcze zieloną herbatę.

~Małgorzata Kazbieruk

~Małgorzata Kazbieruk

Kupiony sok aloesowy rozcieńczam w soku owocowym, wtedy łatwiej mi wypić. Stosuję prawidłowo, czy pięć łyżeczek dziennie. Sok aloesowy przechowuję w lodówce nie dłużej niż miesiąc. Lepiej go chronić przed dziećmi! Jestem zadowolona z jego działania, ale wspomagam je ćwiczeniami w basenie. Ten rodzaj sportu polecam każdej kobiecie.

liryka

liryka

tylko trzeba się zastanowić co ma większy wpływ to że chodzisz na basen czy to że pijesz sok z aloesu.

131 liryka Kobieta, 29 lat, Janów lubelski
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Sok z aloesu poprawia wchłanianie witamin i minerałów, reguluję pracę jelit oraz żołądka. Reguluje również częstotliwość wypróżniania się. Dzięki tym właściwościom oraz zawartości błonnika sok z aloesu jest polecany przy dietach odchudzających. Jednak trzeba sobie powiedzieć, że sam sok cudów nie zdziała, konieczna jest dieta i ćwiczenia aby osiągać wymarzony efekt.
Jednak nie każdy może stosować sok z aloesu. Jak każdy suplement także on ma swoje przeciwwskazania:
Przetwory robione w domu z aloesu oraz czysty bezbarwny sok podawane w niewielkich dawkach nie powinny wywoływać objawów szkodliwych.Jednak stosowanie aloesu i jego preparatów, które zawierają substancje gorzkie ( zielonego soku) przy następujących chorobach może być szkodliwe:
- zapaleniu wyrostka robaczkowego
- skręcie kiszek (możliwe zaostrzenie dolegliwości i bólu)
- uchyłkowatości jelit i ostrych zaparciach nieznanego pochodzenia - lepsza będzie głodówka, dieta i delikatna lewatywa,
- wymienionych wyżej chorobach połączonych z niedomogą serca lub nadciśnieniem
- przy przeroście błon śluzowych lub zaflegmieniu - może powodować nadprodukcję śluzu.
- w trakcie miesiączki, szczególnie przy obfitym krwawieniu - może powodować wówczas krwotoki
- przy znacznych lub aktywnych wrzodach, hemoroidach oraz cystach w jamie brzusznej
- przy znacznej niewydolności nerek - aloes stosowany przed dłuższy okres czasu może uszkadzać nerki.
- przy tendencji do krwotoków wewnątrz jamy brzusznej i macicy, - w ciąży - jak każde stosowanie suplementów diety wymaga konsultacji z lekarzem
- w trakcie karmienia - może powodować biegunki u niemowlęcia
- powiększona prostata,
- zapalenie pęcherza moczowego,
- dyzenteria,
- zapalenie okrężnicy,
- zapalenie trzewi,

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
Egret

Egret

Witam,

ja od pewnego czasu piję rano kieliszek soku z aloesu. Jednak nie celem odchudzenia, a raczej polepszenia wchałaniania witamin. Mam bardzo ostry przebieg atopowego zapalenia skóry, kiedyś czytałam, że aloes jest wówczas wskazany, ale jakoś poprawy nie widzę. Czy powinnam np. zwiększyć dawkę tego aloesu lub może stosować go głównie zewnętrznie, smarując zmienioną chorobowo skórę?Z góry dziękuję za odpowiedź.

107362 egret Kobieta, 30 lat, Wrocław
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij