Skocz do zawartości
Forum

Choroby związane z otyłością


Gość zuzanna14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio czytałam na temat otyłości. Ludzie grubi są często przedmiotem żartów. Tymczasem otyłość jest poważnym schorzeniem, które pociąga za sobą szereg innych chorób. Cukrzyca II typu, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, udar mózgowy, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, kamica pęcherzyka żółciowego, zmiany zwyrodnieniowe stawów, nowotwory, zaburzenia oddychania w czasie snu, żylaki kończyn dolnych, zaburzenia hormonalne i powikłania ciąży, a także zespół polimetaboliczny. To tylko niektóre schorzenia, które wynikają z dużej nadwagi.

Odnośnik do komentarza

Moja ciocia ma otyłość połączoną z cukrzyca typu II i zdarzają jej się przypadki "niedocukrzenia", czyli tzw. hipoglikemii, kiedy nagle spada jej poziom cukru. Kilka razy straciła nawet przytomność z tego powodu. Teraz zawsze stara się mieć przy sobie kilka kostek cukru, parę cukierków czy kostkę czekolady, żeby więcej nie przytrafiła jej się podobna sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Tak, ja wiem, że z otyłością wiążą się duże problemy zdrowotne i na pewno nie można się z takich ludzi śmiać. Jednak ja uważam, że większość ludzi otyłych w dużym stopniu jest sama sobie winna. Nie dbają o to, co jedzą i brak im aktywności fizycznej. Zdaję sobie sprawę, że to nie zawsze jest łatwe, szczególnie dla osób, które mają genetyczne predyspozycje do tycia lub ich otyłość wynika z leczenia poważnych chorób. Myślę jednak, że każdy jest w stanie na tyle o siebie zadbać, żeby nie dopuścić do nadwagi, która zagrażałaby życiu czy zdrowiu. Wystarczy trochę silnej woli i samozaparcia.
Nie wiem, co wy o tym myślicie? Ale takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

To oczywiste, że otyłość powoduje różne choroby. W końcu otyłość sama w sobie jest chorobą, która komplikuje funkcjonowanie organizmu. Przez nadmiar tłuszczu organizm jest przeciążony, organy wewnętrzne nie mają odpowiedniej ilości miejsca a tętnice zamykają się z powodu miażdżycy. Tylko, że łatwiej jest mówić niż zrobić, bo jeśli już ktoś jest otyły to zgubienie tych kilogramów jest trudne. Na pewno łatwiej jest zapobiegać otyłości albo zacząć się martwić już w stadium nadwagi. Otyłość dodatkowo powoduje, że osoby wycofują się z życia towarzyskiego, czują się nieakceptowane i przez to ich choroba się pogłębia, bo dochodzą problemy natury psychologicznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...