Skocz do zawartości
Forum

Domowe ćwiczenia na brzuch


Gość jadwiga9u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przyznam się od razu, że urosło mi sadełko, właściwie nie można tego już nazwać sadełkiem, to raczej sadło. Zawsze przybywało mi trochę ciałka w zimie, ale przecież to dopiero początek jesieni. Może znacie jakieś ćwiczenia na mięśnie brzucha, które mogę robić w domu? Nie mam czasu na siłownię, więc pozostaje mi tylko domowe zacisze. Zwykłe brzuszki już mi się znudziły, są strasznie monotonne. Pomóżcie mi urozmaicić mój trening. Inaczej niedługo nie zmieszczę się w drzwiach.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrym ćwiczeniem na brzuch są pompki. Idealnie nadają się do domowych warunków. Polecam także unoszenie nóg w leżeniu tyłem. Ręce trzymamy pod głową i unosimy nogi do klatki piersiowej, nogi powinny być zgięte w kolanach. Kolejnym ćwiczeniem są "nożyce" w leżeniu tyłem. Ręce leżą wzdłuż tułowia. Nogi wyprostowane w kolanach trzeba unieść na wysokość około 40 cm, tak aby poczuć napięcie mięśni brzucha. W tej pozycji wykonujemy ruch stopami góra - dół. Te ćwiczenia powinny urozmaicić Twoje treningi.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Każda z nas chciałaby mieć idealnie wyrzeźbione mięśnie brzucha. Z pewnością wiele kobiet stawia sobie pytanie: Jak mieć płaski brzuch? Odpowiedź jest prosta: Systematyczność czyni cuda. W domowym zaciszu, codziennie wykonuj ćwiczenia na brzuch. Nie zapomnij się odpowiednio przygotować. Wygodny dresik to podstawa. I rozgrzewka powinna być stałym elementem Twoich treningów.

Jakie ćwiczenia? Rozpoczynamy od leżenia tyłem, z nogami ugiętymi w stawach kolanowych i stopami opartymi o podłoże. Ułożenie ramion może być różnorodne i zależne od tego czy są to nasze pierwsze próby ćwiczeń, czy też chcemy wykonać utrudnioną wersję. Na początek dobrze jest ułożyć ramiona na brzuchu, tak aby lepiej odczuwać pracę mięśni podczas spinania. Inną poprawną pozycją ramion jest ich ułożenie za głową tak aby ciężar głowy spoczywał na dłoniach. Łokcie powinny być odwiedzione na zewnątrz, a głowa nie może być przyciągnięta do klatki.
Technika każdego z ćwiczeń jest chyba najważniejsza sprawą. Wcale nie trzeba wykonać 500 czy 1000 powtórzeń aby nasze mięśnie odczuły wyraźne napięcie. Wystarczy, że przy każdym powtórzenie mięśnie będą prawidłowo napinane. Wówczas może nam wystarczyć nawet 25-30 powtórzeń w każdej serii. Przy kolejnych seriach jeszcze mniej ze względu na zmęczenie napinanych części ciała.
Liczy się systematyczność ćwiczeń. Nie zapomnij o umiarkowaniu. Nie przesadzaj z ćwiczeniami. Możesz naciągnąć mięśnie brzucha, a to boli!

Powodzenia i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Witam,
nie jestem zbyt dużą fanką ćwiczeń, a szczególnie takich, które wymagają dużych nakładów energii. Robienie brzuszków to dla mnie męczarnia, ale podobnie jak Ty musiałam coś zrobić z moim brzuchem. Postawiłam na wszelkiego rodzaju skłony: z pogłębieniem, z obrotem itp. Naprawdę polecam, nie są męczące, a podczas ich wykonywania możesz swobodnie oglądać TV.

Odnośnik do komentarza

Dobrze więc tak chce mieć kaloryfer mam 14 lat prawie :) mam 171 wzrostu i waże tak koło 50 kg (47) zrzuciłem troche tłuszczu z brzuchu i nie mam go dużo , chciałbym sie spytać czy np jak bede ćwiczył codziennie te abs 2 pompki bede robil cwiczenia na biceps i biegal + sport oczywiscie czy uformuje mi sie kaloryfer ? Miesnie (biceps) juz mam nie zly jak na 14 latka ale przydalby sie kaloryferek chociaz lekki , prosze mi powiedziec czy mam cwiczyc codziennie czy np . poniedzialek , środa , piątek , niedziela co 2 dni czy co 3 ? i dieta czy moge jesć zwykłe potrawy czyli np zupy , ziemniaki z surówką i kotletem jakies kluski z makaronem ? .. PS . najbardziej mnie interesuje to czy mam cwiczyc codziennie . a i czy do wyrobienia kaloryfera potrzebny jest płaski brzuch bo ja nie mam dużo tłuszczu na brzuchu ale też nie mam płaskiego brzucha , tłuszczu jest mało i jeszcze zrzucam
Z gory dziekuje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat. Moja waga wynosi 58 kg. Jestem dość niska, wzrost 155 cm.
Moim największym kompleksem jest brzuch. Jest odstający i dosyć duży.
Przez to, że jestem niska, brzuch bardzo widać. Jestem przez to cicha, szara i noszę niemodne ciuchy. Wstydzę się nosić obcisłe bluzki, nie nosze koszulek na krótki rękaw, na wierzch zawsze jakaś bluza.
Kilka razy już próbowałam sie odchudzać, ale brak mi silnej woli.
Nie widac tego, ale ja naprawdę dużo nie jem. Prosze o pomoc. Jestem skłonna ćwiczyć. Robiłam juz A6W. Doszłam do 23 dnia i na tym sie skończyło.Nie widziałam efektów i załamałam się.
Prosze o rady. Jestem w stanie naprawde poświęcić sie i pomęczyć, by schudnąć i wyglądać atrakcyjniej. Od 3 lat nie kapie sie w wakacje, nie opalam. Wstydze się..

Odnośnik do komentarza

dobry wieczur schudłam 33 kg ale na brzuchu została mi dosyc duża fałda w jaki sposub można się tego pozbyc podczas odchudzania bardzo dużo cwiczyłam a i tak została teraz mało co cwiczę czy jak wrucę do cwiczen intensywnych to pomoże i jakie najlepiej robic cwiczenia na utrate takiej fałdy tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Gość al...65

wITAM , JESTEM oLA MAM 16 LAT . mOJE BMI jest wporzadku , jednak moj problem polega na tym , ze: nie mam duzego brzuszka , ale jednak jest i chcialabym go zmniejszyc a przy okazji go uformowac . Mam takze okropny problem z biodrami . Moje biodra sa szerokie , a do tego jest na nich spory tluszcz , do tego na jednym biodrze jest wiecej tluszczu i jest wiekszy od drugiego .. 2 tygodnie robilam brzuszki i A6W , ale nie widzialam zadnych efektow , tylko czulam napiete miesnie , przestalam robic A6W bo w 3 tygodniu juz nie mialam sily , bo to cwiczenie jest ciezkie i meczace

Barzdo prosze o pomoc , nie wiem juz co robic ..

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat, wzrost: 170cm waga:74
Nie lubię gdy każdy sie na mnie patrzy i widzi mój BRZYDKI brzuch! : (
Chciałabym jak najszybciej schudnąć gdyż za 3 tyg jade na kolonie nad morze, a głupio by było jakbym zalożyła struj kąpielowy i było widać zwisający brzuch obciach
Chodze na dodatkową piłkę ręczną i dodatkowo 2 razy w tyg. mam w-f.
Prosze poradź jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza

a czegoś się spodziewała... trzeba się namęczyć aby zgubić tłuszczyk. Jeszcze bez wysiłku nikt nie schudł. Co do Twoich bioder to jeśli jedno jest wiesze od drugiego to po pierwsze albo tak masz i taka Twoja uroda, albo masz jakąś wadę postawy i trzeba iść do ortopedy albo źle robiłaś ćwiczenia. Po za tym po dwóch tygodniach w mięśniach brzucha nie będzie jakiś spektakularnych wyników, właśnie efektem było ich napięcie co wskazywało że ćwiczenia zaczęły działać

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Przedstawię Ci kilka ćwiczeń dzięki, którym będziesz mogła popracować nad swoim brzuchem. Skoro piszesz, że ie jest wielki to ćwiczenia powinny Ci pomóc w wyrzeźbieniu mięśni. Poniżej przedstawię kilka propozycji, które możesz wykorzystać:
1. Ćwiczenia na brzuch
2. Sposoby na płaski brzuch
3. Sposoby na idealny brzuch
4. Proste sposoby na idealny brzuch

Odnośnik do komentarza

Witam:) mam 17 lat, wzrost 175cm i ważę 70kg. Jestem wysportowany ale niestety mam brzuszek ;/ chciałbym się go pozbyć. Jeżeli chodzi o same mięśnie to mam duże lecz ukrywają się pod poduszką z tłuszczu. Codziennie robię różne ćwiczenia na brzuch, około 2 razy w tygodniu chodzę na siłownię, niestety na razie nie biegam ale zamierzam to niedługo zmienić. Ćwiczę dopiero miesiąc a zmian nie widać i tu mam pytanie, czy bez diety wgl mogę coś zrobić? co mogę zrobić aby spalić ten brzuch i boczki?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 15 lat wazę prawie 1ookg wzrost 182cm. Przez pewien czas martwiłem sie nogami, bo są duze. Teraz nie wiem jak i kiedy mój brzuch nabrał na wielkości. I kieruje pytanie do experta. JAK ZGUBIC NADMIAR BRZUCHA? Chodzi mi o ludzkie metody czyli nie jakieś tabletki ani inne tego typu rzeczy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

jakie ćwiczenia powinnam robić na brzuch , żeby go ujędrnić i żeby był płaski. robie ćwiczenia z mel b i nie wiem czy to dobrze, bo wydaje mi się ,że tyje , bo to chyba są ćwiczenia na mięśnie(tak mi się wydaje a ja nie wiem czy mam jeszcze jakiś tłuszcz na brzuchu i czy mięśnie robią mi się pod tłuszczem

Odnośnik do komentarza

Mam tak problem.
Zawsze miałam płaski brzuch.
Od paru miesięcy widzę że w okolicach pępka zaczyna gromadzić się tłuszcz
ogólnie mój brzuch jest jakiś większy często jest twardy
moja dieta jest taka jak była, aktywność też taka sama, metabolizm też raczej się nie zmienił
więc o co chodzi?
jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza

to czy metabolizm się nie zmienił to tego nie wiesz, być może uległ spowolnieniu, albo coś jednak się zmieniło. Może troszkę mniej się ruszasz, więcej siedziesz w domu lub pozwoliłaś sobie na małe co nie co .... to różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Gość Patryk22

Witam mam 16 lat w kwietniu kończe 17 . Moim problemem jest duży brzuch ciągle podjadanie sprawiło ze mam bęben ogólnie go nie widać ale gdy wyjedzie się na plaże to jest wstyd bo kręcą sie dziewczyny a ja mam taki brzuch ;/ Mam 186,5 cm wzrostu i waże ok 91 kg a BMI mam na otyłość . Jestem zapalonym rowerzystą w okresie letnim przemierzam nie male dystanse fakt chudne ale nie aż tak żeby brzuch znikł . Nie widać po mnie w ubraniach że jestem otyły tylko plaża itp . Prosze o pomoc jakie ćwiczenia i dieta mam czas to lipca .

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka94

Witam!
Znacie może jakieś fajne i skuteczne ćwiczenia, dzięki którym mogę zrzucić tłuszczyk z brzucha? Jak intensywnie powinnam ćwiczyć, aby uzyskać efekt w ok. miesiąc? Mam 20 lat, waga 56kg, wzrost 168cm.

Zależy mi na takich ćwiczeniach, które nie będą przynajmniej na początku bardzo wymagające. Strasznie ciężko ćwiczy mi się brzuch, nie chcę się zniechęcić zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka94

Właśnie co do brzuszków to się naczytałam wiele opinii, że nie są one zbyt dobre na spalanie tłuszczu, bardziej wyrobienie mięśni...

Póki co próbuję ćwiczyć z filmikami z yt, ale ciężko mi idą ćwiczenia na leżąco, typowo na brzuch, bo szybko zaczyna mnie boleć. :/ Fajne są te na talię, bo ćwiczy się na stojąco i rusza się do muzyki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...