Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia w wodzie dla kobiet w ciąży


Gość magdalena0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena0

Jestem w czwartym miesiącu ciąży i zastanawiam się czy powinnam ćwiczyć. Słyszałam, że nawet trzeba, ale jakoś nie mogę się do tego przekonać. Przecież zawsze mówiło się, że kobieta w ciąży nie powinna się przemęczać, a ćwiczenia to wysiłek i to spory. Koleżanka namawia mnie na ćwiczenia w wodzie. A co wy o tym myślicie? A jeśli nabawię się w basenie grzybicy albo innego paskudztwa? Po co właściwie mam się tak męczyć?

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży są bardzo ważne. Jednak nie każda przyszła mama może sobie pozwolić na ćwiczenia w basenie. Nie powinnaś tam iść, jeśli miałaś krwawienia podczas ciąży, cierpisz na nadciśnienie lub cukrzycę ciążową, jeśli przed ciążą lub w jej trakcie chorowałaś na nerki, gdy pojawiły się problemy rozwojowe u płodu, jeśli miałaś wszelkie infekcje...Ćwiczenia w wodzie przeznaczone są tylko dla zdrowych kobiet, zanim się na nie zdecydujesz, powinnaś poradzić się swojego lekarza. Dzięki ćwiczeniom w ciąży możesz wiele zyskać: poród powinien przebiegać łatwiej, nie pojawią się problemy z laktacją, łatwiej zwalczysz depresję poporodową. Ten wysiłek naprawdę się opłaca.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Jeżeli lubisz środowisko wodne, warto spróbować poćwiczyć w wodzie. To dobrze wpływa na Twoje maleństwo i Twój kręgosłup. Pluskanie w wodzie odciąża zmęczony kręgosłup, a jednocześnie pozwala zwiększyć wytrzymałość mięśni bez nadmiernego wysiłku. Zapewnia też wspaniały trening dla układu naczyniowego. W wodzie czujesz się znacznie lżejsza, odprężona, a mięśnie pracują.

Na basenie możesz bezpiecznie poćwiczyć kontrolę oddechu i utrzymywanie równowagi. Z pływania niezwykle zadowolone jest maleństwo. Zanim skorzystasz z uroków pływalni lub zanurzysz się we własnej wannie, porozmawiaj z ginekologiem, czy możesz to robić.
Powodzenia w ćwiczeniach. Może warto spróbować!

Odnośnik do komentarza

Witam,
uprawianie sportu w ciąży należ skonsultować z lekarzem, który doradzi nam jaki typ aktywności będzie dla nas najlepszy. Nie należy zbytnio się przemęczać, by nie zrobić krzywdy sobie ani dziecku. Zawsze można iść na spacer i to będzie bezpieczne dla kobiety w ciąży, jeśli jednak chcesz spędzać czas bardziej aktywnie, musisz bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza

Witam,
ćwiczenia w wodzie sprawiają, że czujesz się lekko, odciążasz stawy, wzmacniasz mięśnie i przyspieszasz pracę serca. Woda, w której pływasz powinna mieć ok. 26028 stopni C. Jeśli nie czujesz się pewnie w basenie, korzystaj ze sprzętu, który zwiększy twoje poczucie bezpieczeństwa np. deski, butelki lub inne przybory pływackie. Najlepszą formą pływania dla młodej mamy jest pływanie na plecach, gdyż koryguje wygięcie kręgosłupa i przyjemnie odpręża.
Polecam wszystkim przyszłym mamom. Ja próbowałam i czułam się później doskonale.

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia w czasie ciąży są jak najbardziej wskazane. Odciążają one kręgosłup, poprawiają krążenie krwi, odprężają i działają relaksująco. Dodatkowo ćwiczenia zapobiegają powstawaniu żylaków oraz zwiększają powrót żylny krwi, zapobiegają i zmniejszają już istniejące obrzęki, powodują wzrost pojemności życiowej płuc, przeciwdziałają zaparciom,zwiększają zakres ruchomości kręgosłupa oraz wszystkich stawów,uelastyczniają i rozciągają mięśnie dna miednicy i powłok brzusznych,utrzymują prawidłową filtrację nerek, poprawiają samopoczucie i przyczyniają się do znacznego ułatwienia porodu. Przeciwwskazaniami do ćwiczeń są: ciężka hipotrofia płodu,krwawienia w czasie ciąży, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność ciśnieniowo, gestoza ciążowej,ciąża bliźniacza,
małowodzie,wielowodzie, przedwczesna czynność skurczowa,niedokrwistość dużego stopnia, choroby serca matki i płodu, choroby nerek, infekcje i przeziębienia przebiegające z gorączką.
Jeśli nie masz przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń, Twoja ciąża nie jest zagrożona to możesz ćwiczyć. Nie chodzi tu o wykonywanie wyczerpujących ćwiczeń a o lekkie ćwiczenia, sprawiające, że pozostaniesz w formie.
Oto kilka ćwiczeń które możesz wykonywać:
1. Ćwiczenia w ciąży
2. Bóle pleców w ciąży
3. Ćwiczenia ww czasie ciąży na kręgosłup
4. Ćwiczenia w ciąży - skręty kręgosłupa
5. Ćwiczenia rozciągające w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Ja chodziłam na coś podobnego i powiem wam że bardzo sobie to chwalę. Maluch był spokojniejszy, mnie tak plecy nie bolały i też byłam bardziej spokojna niż przed rozpoczęciem tych zajęć. Dla mnie rewelacja i polecam to każdej mamie. Szczególnie polecam pływanie na plecach super odciąża kręgosłup.

Odnośnik do komentarza

Zajęcia w wodzie to naprawdę super okazja dla kobiet w ciąży aby nie obciążać ciała nadmiernym wysiłkiem a jednocześnie coś dla niego zrobić, pamiętajmy że w wodzie tracimy kilogramy i nie odczuwamy ciężaru ćwiczeń, sama jakiś czas temu będąc w ciąży korzystałam z takiego rodzaju ćwiczeń, oczywiście przed zajęciami powiedziałam instruktorce że jestem w dwóch osobach (jakby tego nie było widać ;-) naprawdę czułam zmęczenie ale nie czułam obciążenia na stawach. Ja korzystałam z zajęć z firmą Centrum Rehabilitacyjno Rekreacyjne „FIGURA” naprawdę szczerze polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...