Skocz do zawartości
Forum

Pomoc w odchudzaniu


Gość LukasHH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16lat i mam 168cm wzrostu, a waże aż 72kg. Mam nadwage, co moim zdaniem strasznie po mnie widać. Pragnę się zapytać jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać (jakie ćwiczenia w domu, ewentualnie na jakich maszynach ćwiczyć na siłowni) i jakie produkty ograniczyć w codziennej diecie, aby pozbyć się warstwy tłuszczu i żeby poźniej nabyć tkani mięśniowej. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Ogranicz słodycze, napoje gazowane i podjadanie pomiędzy posiłkami. Do tego więcej warzyw. Ustal sobie posiłki tak by były mniej więcej co 3 godziny. Do tego sporo ruchu, na pocżatek proponuję aeroby ( bieżnia, rowerek, orbitrek) potem ćwiczenia ogólnorozwojowe. Jak chcesz się zapisac na siłkę to tam trener Ci powie co możesz robić na sam poczatek

Odnośnik do komentarza

ja jeszcze od siebie powiem, że z ćwiczeń to najpierw postaw na aeroby, jak nie chcesz chodzić na isłkę to rób je w domu. Możesz np biegać czy skakać na skakance, ewentualnie robić pajacyki. Kolację jedz czysto białkową i po treningu tez bialko jedz to moze zbudować mięśnie

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja nadwaga nie jest duża. Twoja prawidłowa waga powinna oscylować pomiędzy 60 a 70 kg.
Proponuję zatem na początek zwiększyć swoją aktywności i ograniczyć kaloryczne przekąski np słodycze, chipsy itp. Do tego zacznij jeść o równych porach, śniadanie w ciągu godziny od wstania a kolację nie później niż 3 godziny przed pójściem spać. Dodatkowo im późniejsza pora dnia powinieneś jeść mniej węglowodanów a więcej białka. Czyli owoce, ewentualne słodycze lepiej jeść rano, do południa, po południu wprowadzamy jogurty, kefiry, maślanki, serki i innego rodzaju nabiał, może też być wędlina.
W ciągu dnia powinieneś wypijać około 2 litrów płynów, polecam wodę mineralną, zieloną lub owocową ( owocową nie aromatyzowaną) herbatę lub domowe kompoty ( ale bez cukru).
Odnośnie ćwiczeń to poniżej przedstawię Ci takie, które możesz wykonywać w domu:
1.


2.

3.

4.

5.

6.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...