Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na partie brzucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat, ważę 56kg i mam ok. 1,70cm wzrostu. Około 2 tygodni temu skończyłem cały cykl programu A6W i od tego czasu robię brzuszki i pompki schematem:
- 3 serie po x pompek i brzuszków; rano
- 3 serie po x pompek i brzuszków; po południu
- 3 serie po x brzuszków i pompek; wieczorem
x oznacza ilość wykonywanych powtórzeń, z każdym dniem zwiększałem sobie o 2 brzuszki w 1 treningu ( 2 rano, wieczorem i po południu co dawało sumę 6 brzuszków na dzień ) oraz co kilka dni o kilka pompek. Zamierzam od jutra zacząć ćwiczyć ABS 2 schematem:
T-T-P-T-T-P-P
T- trening
P- przerwa
Do tego chcę dodać ćwiczenia na plecy, barki i bicepsy na drążku (małe ilości, ponieważ ćwiczenia w ABS 2 też zawierają ćwiczenia na drążku co też buduje inne partie mięśniowe). Jem zdrowo, codziennie staram się zjeść jakiś owoc, jabłko, czy banana i wypić kilka szklanek mleka. Myślę, że dostarczam organizmowi sporo białka, ponieważ około 2 razy w tygodniu jem fileta z piersi kurczaka, ryż z warzywami, sporo jajek itp. Co myślicie o taki schemacie ćwiczeń? Czy do wakacji uzyskam mój wymarzony efekt, a mianowicie kaloryfer?

Odnośnik do komentarza

to nie jest dużo białka.... Troszkę od złej strony do tego podeszłeś. Żeby mieć kaloryfer to poziom tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie powinien być poniżej 10 %. Wtedy dopiero będzie widać kaloryfer. Więc trzeba popracować i nad mieśniami żeby były one wyrobione jak i nad poziomem tkanki tłuszczowej.
Po za tym musisz policzyć ile masz białka w diecie, bo jedzenie 2 razy w tygodniu filetu z kurczaka nijak się ma do zapotrzebowania na białko w ciągu dnia. Co do ryżu z warzywami to jest to źródło węglowodanów a nie białka Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do kogoś np trenera na siłce i poprosisz o ustalenie ćwiczeń i odpowiedniej proporcji białka.
Co do a6w to ja nie jestem jej zwolenniczką bo strasznie obciąża kręgosłup i jest monotonna, a efektów takich super nie daje.
Naprawdę warto isć na siłownię, u mnie plan ćwiczeń i dieta kosztuje jakieś 50 zł to nie jest tak dużo z jednej strony. A przynajmniej ktoś Ci pokaże co i jak masz jeść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...