Skocz do zawartości
Forum

Wypukły brzuch u 15-latka


Gość lwae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat skończone w lipcu i bardzo nie zadowala mnie moja waga/styl życia. Mam na imię Jakub, 185 cm wzrostu a moja waga sięga 90 - 95 kg.
Bardzo chciałbym to zmienić z waszą pomocą. Otóż przez kilka lat, niezdrowy tryb życia bardzo się zaniedbałem. Jadłem zbyt dużo słodyczy, nie uprawiałem żadnego sportu a przez kolejne lata tkanka rosła.
Obecnie jestem w dobrej formie, rozciągnięty gdyż chodziłem 4 lata na zajęcia z sztuk walki. Jestem pełen zapału do pracy aby zrzucić zbędne kilogramy i wyrobić je.
Moja postura nie należy do 'grubych', mam za duży brzuch i lekko obwisłe uda. Chciałbym się dowiedzieć jakie ćwiczenia wykonywać na różne partie ciała aby je wyrobić, oraz dowiedzieć się jak mam się zdrowo odżywiać. Z góry bardzo dziękuję :)

Dodam że:
- Zacząłem chodzić na siłownie (3x w tygodniu.)
- Jeżdżę dużo na rowerze, mam dobrą formę jeżeli chodzi o jazdę na nim.
- Myślę o tym żeby zacząć biegać.
- Nie opijam się napojami słodkimi, nie jem dużo lecz zdarzało mi się zjeść całą czekoladę na raz ( jadłem za dużo tego typu rzeczy, przez co moja otyłość.)

Odnośnik do komentarza

Na uda rower jest dobry, na brzuch to oprócz typowych brzuszków proponuję robić też ćwiczenia na drążku. Drążek nie jest jakoś bardzo drogi wiec możesz kupić sobie i robić je w domu. Na siłowni jest takie urządzonko na którym wykonuje się ćwiczenia polegające na podciąganiu nóg do brzucha. To jest dobre na dolne mięśnie. Najlatwiej podciąga się nogi najbardziej ugiete. Najtrudniej takie proste, gdzie w punkcie kulminacyjnym wykonujesz tak jakby siad prosty. Im nogi prostrze tym trudniejsze i bardziej obciążające ćwiczenie

Odnośnik do komentarza

Jakąś specjalną dietę to sobie daruj. Masz 15 lat i cały czas rośniesz więc dieta odchudzająca nie jest dobra dla ciebie.
Lepszym rozwiazaniem będzie wprowadzenie niewielkich zmian do Twojego jadłospisu. Np odstawienie słodyczy, nie podjadanie pomiędzy posiłkami itp. Jeśli będziesz miał więcej ruchu to powinno ruszyć samo.

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiem że dieta ścisła to najleniwsza forma odchudzania, lecz mi chodziło o dietę co powinienem jeść, czego unikać w jakich godzinach itd. :) Apropo. Chodzę na obiady w szkole. Tam nie ma zawsze tego, co powinienem spożywać. Co powinienem tam ograniczać/odstawiać? Na pewno jakieś kopytka z cukrem ale co jeszcze? :)

Odnośnik do komentarza

Czego powinieneś unikać:
- słodycze
- fast foody
- pizza
- kebab
- gazowane napoje typu cola, pepsi, fanta itp
- tłuste potrawy

Co możesz jeść
- warzywa ( prawie w każdej ilości)
- chudy nabiał, wędliny
- jogurty, kefiry, maślanki

Uważaj na owoce - jedz je 1-2 razy dziennie
to samo tyczy się soków czy napojów owocowych one zazwyczaj są dosładzane.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...