Skocz do zawartości
Forum

Ceny produktów dla wegetarian


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio do mnie przyleciał mój dobry kumpel który jest wegetarianinem. Poszliśmy do sklepu i on był w szoku, z powodu ubogości i cen produktów dla wegetarian. I tak się zaczęłam zastanawiać czy w Polsce można być wegetarianinem i nie zbankrutować. Nie mówię tu o ludziach, którzy nazywają się wegetarianami a ich pojęcie o tej diecie jest takie ze nie jedzą tylko mięsa... chodzi mi o ludzi którzy naprawdę do tego pochodzą serio, patrzą składy, kombinują jak tu zapewnić odpowiednią ilość białka i witamin... Czy da się być wegetarianinem, kiedy za mała kostkę tofu w jednym z hipermarketów wołają 8zł, a za kilogram migdałów ( bogate w białko) chcą 44 zł.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli dana osoba jest laktowegetarianinem lub laktoowowegetarianiniem, to nie jest to jakaś dużo droższa dieta.

Biorąc pod uwagę jakość składników i ceny mięs, a produktów wegetariańskich, nie są one zbyt duże.

Warto kupować produkty nie gotowe i samemu z nich przygotowywać potrawy:
soja, soczewica, groch, fasolka. Zamiast kupować gotowe produkty, pakowane i przygotowane do spożycia, samemu możemy przygotować kotlety, czy innego rodzaju dania wegetariańskie.

Warzywa i owoce, warto kupować u zaprzyjaźnionych sprzedawców, na bazarkach. Te z nazwą eko, nie zawsze wcale są dobre niż zwykłe.

A jeśli chodzi o orzechy i inne, to nie tylko osoby nie jedzące mięsa je kupują i z pewnością nie jemy, ich aż w takich ilościach by nasz budżet był zaburzony.

Kasze, ryże, mąki pełnoziarniste, rośliny strączkowe, warzywa i owoce, wcale nie są tak drogie, a można z nich wyczarować zdrowe i odżywcze dania wegetariańskie.
Wystarczy poszukać.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...